امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
۶۲ فقره تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی ماهنشان پرداخت شده است
۱۵ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان ماهنشان گفت: امسال ۶۲ فقره تسهیلات اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی ماهنشان پرداخت شده است.

 

بهنام محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان با اشاره به لزوم پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت پوشش این سازمان حمایتی اظهار داشت: تسهیلات اشتغال‌زایی در راستای توانمندسازی و عدم وابستگی در سه حوزه توان بخشی، امور اجتماعی و پیشگیری از سازمان به مددجویان این نهاد پرداخت می‎شود.

وی افزود: تسهیلات ارایه شده در این شهرستان، در زمینه های کشاورزی، دامداری، پرورش ماهی، پرورش شتر مرغ، مرغ محلی،زنبور عسل، جوشکاری ، اتومکانیکی، مشاغل خانگی و غیره است.

سرپرست اداره بهزیتستی شهرستان ماهنشان گفت: در سال جاری دو شرکت خیاطی زیبا دوزان ماهنشان، و بسته بندی مواد غذایی با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض برای هر کدام تسهلات ارائه شده که خود زمینه اشتغال زنان بی سرپرست و بد سرپرست و غیره را فراهم کرده است.

محمدی با بیان اینکه ۳۰ درصد گیرندگان وام بیمه هستند، اظهارداشت: نظارت و بازرسی پایدار از شرکت ها و عرصه های که از طریق این سازمان تسهیلات گرفته و  اشتغالزایی کردند هست و پیش زمینه راه اندازی شغل و کاری کلاس های آموزشی برای مددجویان برگزار می شود .

وی با بیان اینکه ۵۲۸ نفر معلول توانبخشی تحت پوشش این سازمان است، افزود: حوزه های اصلی که این اداره خدمات اراِئه می دهد، توانبخشی که برای کسانیکه معلولیت جسمی دارند، امور اجتماعی برای  زنان سرپرست هستند و پیشگیری که کل موارد پیشگیری را شامل می شود از جمله اعتیاد، شنوایی و تنبلی چشم .

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان ماهنشان گفت: دو موسسه پیشگامان سلامت ماهنشان با ۱۰۰ پرونده توانبخشی و ۱۰۱ مورد پرونده امور اجتماعی خدمات ارایه می دهد، و نو اندیشان در شهردندی نیز به مددجویان خدمات ارایه می دهد.

محمدی اظهارداشت: در راستای کمک به بیماران معتاد و ترک اعتیاد کمپ اعتیادی با نام پویندگان راه سعادت در شهرک صنعتی راه اندازی کردیم که با برگزاری کلاس های متنوع برای بیماران معتاد آنها را دوباره به زندگی بر می گردانند.

وی با بیان اینکه در راستای کمک به مددجویانی که دو معلول در خانه دارند یک باب منزل با اعطای ۱۵۰ میلیون ریال وام، ۱۸۰ میلیون ریال وام بلاعوض و هفتاد میلیون ریال سپرده در حساب خدمات ارائه می دهیم که امسال  ۵ نفر مدد جو در شهر و ۷ نفر مددجو در روستا از این تسهیلات بهره مند شدند.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 35675  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar