امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
۴۶ پایگاه جوانه های صالحین در ماهنشان افتتاح شد/تربیت و پرورش دینی به شدت مورد غفلت واقع شده است
۲۰ تیر ۱۳۹۶
. نظر . نظر

فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان با اشاره به اینکه ۴۶ پایگاه تابستانی جوانه های صالحین در این شهرستان افتتاح شد، گفت: با توجه به تأثیرات مهمی که گذران اوقات فراغت در دوران معاصر بر فضای سیاست فرهنگ، اقتصاد و بر جوامع و خانواده و جوانان گذاشته ضروری است تا برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برنامه ریزی های دقیق در راستای ارزش های انقلاب اسلامی تدارک دیده شود.

 

مجتبی برزگر امروز در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان اظهارداشت: با در نظر داشتن برنامه های غیر اسلامی و استکبار بر افکار و عقاید و  عصر تکنولوژی و فضای مجازی ، اهمیت اوقات فراغت در رشد شخصیت نوجوانان و جوانان دو چندان شده و برنامه ریزی برای غنی سازی این اوقات ضروری است.

وی با بیان اینکه بدون شک عدم بهره گیری از اوقات فراغت باعث می شود که نوجوانان و جوانان فرصت آزمون و تجربه را از دست بدهند و هنگام ورود به اجتماع ناکارآمد باشند، افزود: شجره طیبه صالحین سپاه ناحیه ماهنشان در این راستا کلاس های مختلف و گوناگونی برای نوجوانان و جوانان در قالب کلاس های آموزشی، قرآن، احکام، علمی و پژوهشی، ورزش و برنامه های فرهنگی تدارک دیده است.

فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان با بیان اینکه تربیت و پرورش انسان محوری ترین هدف انبیاء الهی بوده است گفت: انقلاب اسلامی ایران نیز  بر اساس آموزه های دین مبین اسلام به ثمر نشست و از این قاعده مستثنی نیست و در طول مدتی که از عمر انقلاب گذشته تربیت و پرورش دینی به شدت مورد غفلت واقع شده  و برخی از وزارتخانه ها و نهاد های فرهنگی تربیتی  رویکرد آموزشی داشته و  از مسئله تربیت غافل ماندن لذا شجره طیبه صالحین یک نظام تربیتی در قالب حلقه های صالحین منسجم و مرتبط در سطوح و اقشار مختلف جامعه است که بسیجیان و اقشار مردم می توانند بهره مند شوند.

برزگر با اشاره به اینکه اوقات فراغت بخش مهمی از زندگی نوجوانان و جوانان را تشکیل می دهد اظهارداشت: با ایجاد ۴۶ پایگاه جوانه های صالحین در کلاس های مختلف و جذاب جوانان را جذب این کلاس ها کرده و جوانان و نوجوانان هم  در تعطیلات تابستان می توانند به جای بیکاری و وقت گذرانی های بیهوده که در بسیاری اوقات، زیان های فراوانی به بار می آورد، با آموختن کارها و مهارت های جدید اوقاتی پربار را سپری کنند.

وی افزود: شجره طیبه صالحین با برگزاری کلاس های جوانه های صالحین با حفظ و انسجام اعضاء به صورت فرایند مستمر با هدفمندی، برنامه های خود را اجرا و عملی خواهد کرد.

فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان گفت: برنامه ها و کلاس های صالحین به صورت مستمر بوده و مخصوص یک فصل یا زمان خاصی نیست چرا که  حلقات صالحین در طول سال برای بسیجیان برنامه و کلاس داشته که در فصل تابستان با توجه به اوقات فراغت اکثریت آحاد متربیان می توان برنامه ریزی دقیق و منظمی برای غنی کردن اوقات در جهت رشد و ارتقای اعضا و متربیان حلقات صالحین داشت.

برزگر با بیان اینکه استفاده صحیح از اوقات فراغت هم بر زندگی فرد و هم بر جامعه تأثیر مثبت خواهد داشت، اظهارداشت: استفاده نادرست از اوقات فراغت  نیز  می تواند باعث بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذیری شود بنابراین در کنار نهادهای فرهنگی و تربیتی از جمله همین برنامه های بسیج در قالب جوانه های صالحین اولیا نیز باید فرزندان خود را همراهی و هدایت کنند .

وی با اشاره به برهه حساس جوامع امروزی و اهداف دشمنان بر نسل جدید مسلمانان  مردم ایران، افزود:  اهمیت یافتن فراغت در جامعه امروز آن چنان محسوس و ملموس است که با اندک توجهی به انتظارات و روحیات مردم می توان پی برد فرصت ها چونان ابر بهاری در آسمان عمر ظاهر می گردند و به سرعت می گذرند آن کس که از این فرصت ها استفاده نکند جز افسوس بهره ای نخواهد داشت و زمانی به خود خواهد آمد که دشمن دام خود را به راحتی پهن کرده و بهره خود را بر می دارد.

فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان گفت: اولیا و مربیان باید متناسب با استعداد و دوران بلوغ نوجوانان و جوانان که مرحله ظهور و شکوفایی استعدادها و خلاقیت هاست، نیروی آنها را در جهت مثبت به کار گیرند. کارهایی باید به نوجوانان و جوانان محول شود که قادر به انجام آنها باشند و باعث بیکاری و محرومیت از تحصیل و تفریح نشوند و آنها را به استثمار و بهره کشی نکشاند.

برزگر اظهارداشت: جوانه های صالحین با هدف ارتقاء و جذب و تشکیل حلقه های جدید صالحین در راستای تبدیل اوقات فراغت تابستان به عرصه ای برای رشد و تعالی بسیجیان و عموم مردم طراحی و اجرا می شود و شور و نشاط، تقویت روحیه معنوی و تلاش برای سازندگی روحی، اخلاقی و فکری نوجوانان و جوانان را در پی دارد.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 32021  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar