امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
۴۰ کیلومتر از شبکه توزیع و خط انتقال آب روستاهای ماهنشان فرسوده است
۲۰ تیر ۱۳۹۶
. نظر . نظر

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ماهنشان گفت: شبکه توزیع و خط انتقال آب ۳۶ روستای شهرستان ماهنشان به وسعت ۴۰ کیلومتر فرسوده است و نیاز به اصلاح و بازسازی دارد.

محمدرضا لطفی  افزود: با اصلاح و بازسازی تاسیسات آبرسانی میزان هدررفت آب به طور قابل توجهی کاهش می یابد.
وی یادآورشد: فرسودگی و قدمت بالای برخی از تاسیسات و شکستگی های مکرر لوله های آبرسانی، منجر به هدر رفت آب و کمبود آب شرب در سطح روستاها می شود.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ماهنشان گفت: اصلاح و تعویض شبکه توزیع و خط انتقال آب به روستاهای این شهرستان نیاز به رقمی بالغ بر ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال دارد.
لطفی با اشاره به اینکه هم اکنون یک کیلومتر از شبکه توزیع روستای ایلی بلاغ بازسازی شده است، اظهار کرد: اصلاح شبکه توزیع در بخش های توسعه یافته و بافت قدیمی روستا منجر به حل مشکل کم آبی که بیشتر ناشی از شکستگی های مکرر به دلیل فرسودگی بود، شد.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه مدیریت مصرف آب شرب، مصرف بهینه، اخطار به مشترکان پرمصرف، شناسایی و جمع آوری انشعابات غیرمجاز در روستای ایلی بلاغ از راهکارهای حل بحران کم آبی این روستا بود.
مدیر امور آبفار ماهنشان گفت: با توجه به برنامه های اجرا شده و همکاری اهالی در حال حاضر در این روستا مشکل کمبود آب وجود ندارد.
روستاهای شهرستان ماهنشان با کمبود جدی آب شرب مواجه هستند و برای مدیریت این موضوع اقدام به جیره بندی آب می کنند.
شهرستان ماهنشان در شمالغرب استان زنجان به سمت آذربایجان غربی واقع شده است و ۱۳۳ روستا در ۲ بخش مرکزی و انگوران دارد.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 32035  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar