امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
یک اربعین در مکتب عشق
۷ آبان ۱۳۹۶
. نظر . نظر

چهل شبانه روز اشک، به یاد آه و ناله غمِ فراغِ پاره های تن، ضجه زیر یوغِ ظالمان ویزیدیان اهل حرم، اما سربلند و رو سفید. اَلَحَمدُلِلّهِ الَذی هَدانَا لِهَذَا وَ مَا کُنَا لِنَهتَدیَ لَولَا اَن هَدَانَا اَلله.

بسمِ ربِّ الحسین(ع)

یک اربعین در مکتب عشق

 

چهل شبانه روز اشک، به یاد آه و ناله غمِ فراغِ پاره های تن، ضجه زیر یوغِ ظالمان ویزیدیان اهل حرم، اما سربلند و رو سفید. اَلَحَمدُلِلّهِ الَذی هَدانَا لِهَذَا وَ مَا کُنَا لِنَهتَدیَ لَولَا اَن هَدَانَا اَلله.

همه اش زیبایی و همه اش شکر گزاری!!

چقدر چله گرفتن ها و چقدر برسر و سینه زدنها و اقامه عزا کردنها…

آیا ما نیز مصیبت وارده برخود  را زیبا می بینیم ؟ آیا اثرات مراسمات در  سیره و سبک زندگی مان نمود داشته ؟

میگویند در زمان حضور در مجلس سید الشهداء توجهی به دلایل فلسفی و منطقی برگزاری جلسات نداشته باشیم و صرفا جهت تباکی برمصیبت حسین (ع) حاضر شویم ، درست، ولی این حضور چه تاثیری بر رفتار، گفتار و کردار عزادار داشته .؟ آیا انجام هر کاری را نتیجه ای مترتب نباید باشد؟

حضور در مجلس سیدالشهداء به چه مقدار از انجام گناه دورمان کرده ؟چقدر از انجام ظلم دور شدیم؟چه اندازه در خدمت به خلق الله که توصیه موکد حضرت امام حسین (ع) است مصمم تر شدیم ؟ تا چه حد خوی استکبار ستیزی در ما تقویت شده؟ چقدر بر ولایت پذیری مان افزوده شده ؟ چه مقدار در کسب روزی حلال دقیقتر شده ایم؟ تا کجا به حق تعالی نزدیکتر شدیم ؟ چقدر بر اقامه نماز اول وقت توفیق یافته ایم؟ و چقدر….

 

معیار قبولی ، در مکتب آل الله ،کسب این معارف حقه است تا در نهایت امر، به مقام عبودیت حقیقی نیل پیدا کرده ،که در غیر این صورت باید مطمئن بود برگزاری مجالس به نام سیدالشهداء ، نمایشی بیش نبوده وجهت ریا و اجرای اوامر خدایان هم عرض ذات اقدس الهی! که شرک خفی را نمایانتر می نماید اتفاق افتاده….

 

و اکنون در آستانه اربعین ، تشنگان میِ نابِ جامِ طهورِ عشقِ سیدالشهداء ، سر بر صراط مستقیم ربانی نهاده و تا می ناب حیات را از ید بیضای ارباب تشنه لب، بی واسطه نگیرند، میل رجعت به موطن مجازی و سرزمین مبداء خویش ندارند .

اینان مجنون وار قدم در طریق صفای نجف، برهنه پای و لطمه زنان به یاد لطمه های زینبی و اُسَرای در غُلِ ساربان حسینی  هروله کنان ، تا مروه کرب وبلا ،کعبه آمال تشنگان جگر سوخته و مستان قلندر میخانه آل الله (ع)نهاده اند .

تا که ارباب که را خواند و میلش به که باشد .

و باشد که از ره یافتگان حریم عشق به حساب آییم…

محسن ربّی

  کد مطلب: 34068  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar