امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
یکی از بزرگترین اهداف راهیان نور، مقابله با جنگ نرم دشمن است/اعزام بیش از ۱۳۵ نفر ماهنشانی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس
۷ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

فرماندار شهرستان ماهنشان با بیان اینکه راهیان نور یک برنامه ملی است که همه ساله در سطح استانها و شهرها برگزار می شود، گفت: یکی از بزرگترین اهداف و موثرترین برنامه راهیان نور، مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

 

به گزارش شمیم ماهنشان، «مجتبی نوری» امروز در جلسه ستاد شهرستانی سرزمین راهیان نور شهرستان ماهنشان با بیان اینکه نظام اسلامی با گذشتن از پیچ و خم ها و خطرات مختلف به این عرصه و اقتدار و امنیت رسیده است، اظهارداشت:  برای تمامی مردم واضح و روشن است که نظام اسلامی با عبور از خطرات، پیچ و خم و گردنه های سخت فراوان خصوصا در دوران دفاع مقدس به امنیت و آسایش امروزی دست پیدا کرده است.

وی افزود: با توجه به جنگ تحمیلی دوران هشت سال دفاع مقدس این فرهنگ ایثار و شهادت است که رزمندگان توانستند با پشتیبانی از امام راحل و مقام معظم رهبری در برابر دشمنان و استکبار جهانی ایستادگی و مقاومت کنند.

فرماندار شهرستان ماهنشان گفت: اعزام کاروان راهیان نور یکی از برنامه های ملی است که همه ساله در کلیه استانها و شهرستانها برگزار میشود و این عزیزانی که در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام می شوند ضمن بازدید از این یادمانها و مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس با شهدا و امام شهدا تجدید میثاق دوباره کرده و با روحیه معنوی می توانند در برابر تهاجمات فرهنگی ایستادگی و مقاومت کنند.

نوری با بیان اینکه امروزه دشمنان در شبکه ها و کانال های فضای مجازی با تهاجم فرهنگی می خواهند به این نظام ضربه بزنند، اظهارداشت: اعزام نسل جدید و جوان به راهیان نور باعث تقویت خودباوری، رشد فرهنگ ایثار و شهادت طلبی بین جوانان شده و با دیدن صحنه هایی که جوانان و پدران و رزمندگان دوران دفاع مقدس چطور با دست خالی و در چه شرایطی با دشمنان بخاطر حفظ نظام اسلامی جنگیدند و مقابله و ایستادگی کردند، تاثیر بسزایی در روحیه و افکار آنها خواهد داشت، لذا براحتی می توانند در برابر افکار نادرست دشمنان که به اذهان نسل جدید تزریق می شود تحلیل درستی داشته باشند.

سرگرد برزگر فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و مدافعین حرم با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص اهمیت راهیان نور گفت: هدف از اعزام راهیان نور آشنایی نسل جوان با جهاد، ایثارگری، شهامت، ایستادگی و مقاومت رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.
وی افزود: در سال جاری ستاد راهیان نور با همکاری آموزش و پرورش پنج اتوبوس به تعداد ۲۷۰ نفر از دانش آموزان ماهنشان و بخش انگوران همراه با یک اتوبوس از بزرگسالان به مناطق عملیاتی و یادمان های شهدا در جنوب و غرب کشور اعزام شدند.
فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان گفت: امسال اعزام کاروان راهیان در زمان عید در قالب سه اتوبوس، دو اتوبوس برادران و یک اتوبوس خواهران از ماهنشان و منطقه انگوران در مورخه ۹۶/۱۲/۲۸ برادران و در ۹۶/۱/۸ خواهران به مدت پنج روز از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور بازدید خواهند کرد.

برزگر با بیان اینکه اولویت ثبت نام کنندگان با نفرات کسانی هست که برای اولین بار اعزام می شوند، اظهارداشت: امسال از نفرات ثبت نام کننده ۶۰ هزار تومان دریافت می شود که مابقی هزینه ها قرارگاه شهرستان و استان تقبل می کند.

وی افزود: زائران راهیان نور از مناطق عملیاتی، آبادان، خرمشهر، شلمچه، سوسنگرد، اروند رود، پادگان دوکوهه در اندیمشک، عمیلات های کربلای چهار و پنج، یادمان عملیات فتح المبین و … بازدید خواهند کرد.

 

  کد مطلب: 35642  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar