امروز  شنبه,۲۸ بهمن ۱۳۹۶
یادواره شهدای شهر دندی برگزار شد/ مقاومت شهدا در ۸ سال جنگ تحمیلی، امنیت و اقتدار امروزی را رقم زد
۱۲ مهر ۱۳۹۶
. نظر . نظر

یادواره شهدای شهر دندی به همت حوزه مقاومت بسیج شهیده فرهانیان با تجلیل از خانواده های شهدا و حضور بانوان بسیجی و جمعی از مسئولین برگزارشد.

به گزارش شمیم ماهنشان، امام جمعه شهردندی، فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان، سرهنگ هادی نژاد بازنشسته سپاه انصارالمهدی (عج) و یکی از یادگاران دوران دفاع مقدس، بخشدار دندی، و جمعی از مسئولین شهردندی با حضور در مراسم یادواره شهدا به مقام شامخ شهدای کربلا و شهدای  ۸ سال جنگ تحمیلی احترام گذاشتند.

رحمان هادی نژاد سخنران اصلی این مراسم  که خود از یادگاران دوران دفاع مقدس بود با تعریف خاطراتی از دوران دفاع مقدس به مقاومت و ایستادگی شهدا به تاسی از شهدای کربلا اشاره کرد و گفت: مقاومت و ایستادگی شهدا و رزمندگان در جنگ تحمیلی باتاسی از شهدای کربلا باعث شد، امنیت و اقتدار کنونی ایران اسلامی رقم بزند.

وی با بیان اینکه، شهدا و رزمندگانی که در جنگ دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران برای دفاع از دین، قرآن و میهن از جان خود گذشتند در پای مکتب سید الشهدا رشد کرده اند، افزود: مادران و پدران این شهیدان و جانبازان دوران دفاع مقدس و از جمله شهدای مدافع حرم فرزندان خود را که راهی جبهه حق علیه باطل می کنند، فرزندان خود را در پای درس عاشورا و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت بزرگ و تعلیم داده اند.

یادگار دوران دفاع مقدس گفت: نقطه عطف دوران دفاع مقدس و شهدا و رزمندگان، ولایتمداری آنها بوده و تجلی حماسه این دوران در مقاومت و پایمردی آنهاست.

هادی نژاد با بیان اینکه یاد و خاطره شهدا و رزمندگان نباید فراموشی سپرده شود، اظهارداشت: دوران دفاع مقدس با وجود جانبازان و شهدای گمنام هنوز قابل لمس بوده و تمام شدنی نیست، همسران و مادران فداکار و صبوری که چشم انتظار فرزندان گمنام خود بوده و یا همسران جانبازان که با فداکاری از آنها نگه داری می کنند، با زنده نگه داشتن آرمان های شهدا و یاد و خاطره آنها باید در جامعه مشهود شود.

وی با بیان اینکه رزمندگان دوران دفاع مقدس عاشورایی جنگیدند و درس اخلاق و وفاداری را از علمدار کربلا آموختند، افزود: راه شهدا ادامه دارد و امثال محسن حججی ها از نسل امروز جامعه ادامه دهندگان این راه پر افتخار هستند.

photo_2017-10-03_12-33-27

photo_2017-10-03_12-33-35

photo_2017-10-03_12-33-39

photo_2017-10-03_12-35-44

photo_2017-10-04_13-56-50

انتهای پیام/

 

 

 

  کد مطلب: 33737  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar