امروز  سه شنبه,۱ اسفند ۱۳۹۶
ویژگی متمایز انقلاب اسلامی ماندگاری و پایداری آن است
۱۳ بهمن ۱۳۹۶
. نظر . نظر

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: ویژگی متمایز انقلاب اسلامی ماندگاری و پایداری آن است. و این به دلیل نعمت ولایت و رهبری و تکیه بر اسلام ناب محمدی (ص) است.

به گزارش شمیم ماهنشان، حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک ایام مبارک دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، اظهارداشت: دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی  به لحاظ سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و علمی و فرهنگی بسیار آشکار است که توجه به آمارهای موجود بیانگر این واقعیت است.

وی افزود: اگر چه مقایسه قبل و بعد انقلاب برای کسانی که هر دو زمان را دیده‌اند، بی‌فایده به نظر می‌رسد؛ چرا که قبل از انقلاب غیر از فلاکت و بدبختی در همه عرصه‌ها چیز دیگری وجود نداشت.اما به هرحال دشمنان این نظام در صددند از آن فلاکت و بدبختی بهشت خیالی تصویرسازی کنند. بنابر این مسئولان، رسانه‌ها و هر کس که توان دارد، باید به زبان ساده دستاوردهای انقلاب را برای نسل جدید بیان کنند.

*کاستی های کشور بخاطر افراد است نه حکومت انقلابی

خطیب جمعه ماهنشان گفت: اسلامی بودن نظام و لزوم رعایت احکام اسلام در همه قوانین بزرگترین دستاورد این انقلاب است. اگر چه کاستی‌هایی وجود دارد؛ این کاستی‌ها مربوط به افراد است.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: برخی افراد هوای نفس دارند، فلذا در وضع قوانین اسلامی مشکل دارند. امروز شاید بتوان گفت که بدترین کارنامه در نظام اسلامی مربوط به بانک‌هاست.

وی افزود: بانک‌ها از طرفی با عدم توجه به دستورات دینی به بانکداری اسلامی توجه ندارند. و از طرفی با عملکرد منفعت‌طلبانه خود به استثمار مشتریان خود می‌پردازند.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: تعطیلی سیستم تراکنش ussd از این قبیل مسائل است که بخشنامه آن اخیرا به بهانه مضحک امنیت مشتریان صادر شد. این در حالی است که به وضوح پیداست که این بخشنامه در جهت تأمین منافع استثماری برای بانک‌هاست.

* انقلاب در بانک های کشور ضروری است

حجت الاسلام زاهدی پور با بیان اینکه ظاهراً ما نیاز به انقلاب در بانک‌ها داریم، اظهارداشت:  چرا که بانک ها به توصیه‌های علما، مراجع و حتی رهبری و خواست مردم توجه ندارند.

وی با بیان اینکه برخی افراد ناآگاهند؛ فلذا در وضع قوانین اسلامی مشکل دارند، افزود: افراد ممکن است عزت و غیرت دینی لازم را نداشته باشند؛ فلذا برخی قوانین ترجمه از غرب است؛ که در کنار برخی نقاط قوت، ضعف‌هایی دارند و این ضعف‌ها به نام اسلام تمام می‌شوند.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: به عنوان مثال برخی قوانین خوب هستند، ولی قاعده تناسب جرم و مجازات در آن‌ها وجود ندارد؛ و یا اینکه توان و طاقت مکلف در آن مراعات نشده است، این‌ها ربطی به اسلام ندارند.

حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به مناسبتها از جمله یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۷ جمادی‏الاول انتخاب دولت موقت انقلاب اسلامى (۱۳۵۷ ه‍. ش)، اظهارداشت: عملکرد دولت موقت و به ویژه مرحوم بازرگان و فتنه ۷۸ و ۸۸ به ویژه روحیه ذلت پذیری و منفعلانه این افراد و گروه‌ها در برابر دشمنان خارجی نظام از طرفی شناسنامه شوم آن‌ها را نشان می‌دهد و از طرفی نشان دهنده این است که هر وقت مردم ایران متوجه شده‌اند که افراد در صدد دور زدن خط قرمزهای انقلاب هستند، پاسخ دندان شکن داده‌اند.

وی افزود: افرادی مانند میرحسین موسوی و کروبی یک روزی در این جامعه ارزش داشتند؛ این در حالی است که امروز به عنوان سران فتنه شناخته می‌شوند. و این نشان می‌دهد که  مردم ولایتمدار ایران اسلامی در ارتباط با حفظ انقلاب و اصول و ارزش‌های آن با کسی تعارف ندارند.

خطیب جمعه شهرستان ماهنشان بااشاره به سه‏شنبه ۱۷ بهمن ۱۹ جمادی‏الاول سالروز تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: سالروز تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام که با تدبیر و دوراندیشی امام راحل تأسیس شد‌، بیانگر جایگاه و ظرفیت بالای ولایت و مردم سالاری دینی است. بر خلاف آن چه که در بیان دشمن وجود دارد، مجمع تشخیص مصلحت ضامن دینی بودن نظام است و از هرج و مرج و حاکمیت هوای نفس جلوگیری می‌کند.

حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به پنج‏شنبه ۱۹ بهمن ۲۱ جمادی‏الاول روز نیروى هوایى ارتش جمهورى اسلامى ایران، و  اعلام همبستگى همافران با انقلاب اسلامى و دیدار تاریخى آنان با حضرت امام خمینى(ره) (۱۳۵۷ه‍.ش)، اظهارداشت، این حضور نشان از اوج ارتباط عاطفی بین امام و متن جامعه بود. و در نقطه مقابل نشان می‌دهد که چه اندازه رژیم منحوس پهلوی حتی در میان نیروهای خود منفور بوده است.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 35312  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar