امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
ورود و استفاده از کالاهای خارجی براثر عدم اجرای امربه معروف ونهی از منکر+تصاویر
۲۵ شهریور ۱۳۹۵
. نظر . نظر

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امام هادی (ع) تهران، گفت: ورود و استفاده مردم از کالاهای خارجی بر اثر عدم اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و درون خانواده ها است .

 

به گزارش شمیم ماهنشان، «حجت الاسلام علی محمد بیگدلی» در همایش امر به معروف سپاه ناحیه ماهنشان با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهارکرد: اگر امر به معروف در جامعه اجرای و عملی نشود و هرکس خود را بدان موظف نداند منکرات در اجتماع افزایش می یابد و با افزایش منکرات کافران برما مسلط و نیز کار ارگانهای مختلف و هرج و مرج بیشتر می شود.

وی افزود: برای جلوگیری از فساد آشکار و حرمت شکنی علنی و حفظ امنیت اخلاقی و عاطفی جامعه یا اصلاح جامعه باید امر به معروف و نهی از منکر عمومی و علنی باشد تا فضای آلوده و جریان مخالف را تغییر دهد .

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امام هادی (ع) تهران با بیان اینکه امربه معروف و نهی از منکر را باید از خود، و خانواده شروع کرد، گفت: کسی که امر به معروف و نهی از منکر می کند لازم است که حلال و حرام را بشناسد و در عمل و گفتار آن را نشان دهد، و همچنین خود را از آنچه به مردم امر و نهی می کند فارغ کرده باشد، تا  امر و نهیش تأثیر گذار شود.

حجت الاسلام بیگدلی با اشاره به آیات و روایات، گفت: ۷۰ بار به طور مستقیم و غیر مستقیم در قرآن کریم به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اشاره شده است که نشان از جایگاه این فریضه مهم و واجب در دین و بطن زندگی است.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر دو فرع مهم از فروع دین و از ضروریات اسلام به شمار می‌رود که باید همه برخود وظیفه بدانند تا با اجرای معروفات، منکرات بر ما غالب نشوند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امام هادی (ع) تهران گفت: در ضرورت و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر همین بس که بقای دین و اجرای احکام وابسته به بقای امر به معروف و نهی از منکر و عامل آن جانشین خدا و کتاب او و پیامبر او دانسته شده است.

حجت السالام بیگدلی با اشاره به فراتر بودن امربه معروف و نهی از منکر اظهارکرد: امام حسین (ع) ۱۴۰۰ سال پیش قیامی با عنوان امر به معروف و نهی ازمنکر کرد و امروزه با گذشت چندین سال پیش،  از هر نقطه دنیا در روز اربعین می بینید که همه دلداه به سوی کربلا حرکت می کنند،بنابراین مقام معظم رهبری هم می فرمایند: امام حسین قیام کرد تا آن واجب بزرگی را که عبارت از تجدید بنای نظام و جامعه اسلامی، یا قیام در مقابل انحرافات بزرگ در جامعه اسلامی است، انجام دهد. این از طریق قیام و از طریق امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: امربه معروف و نهی از منکر مربوط به یک شهر و یک کشور نیست بلکه فراتر از اینهاست تا معروفات اجرایی و منکرات جمع شوند بنابراین خداوند متعال این واجب را چنان طراحی فرموده است که از یک نفر تا یک دولت و یک ملت می تواند به میزان توان مدیریتی خود مجری آن باشد و امت نمونه قرار گیرد. برای همین بر هر مسلمان به اندازه توانش واجب است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امام هادی (ع) تهران بااشاره به مفهوم، وجوبات، شرایط، و… امر به معروف و نهی از منکر گفت: همه افراد باید نسبت به اجرای این فریضه قدم بردارند یعنی عملا در مسیر معروفات و دور از منکرات باشند و معروفات و منکرات را هم به دیگران امر کنند، که اگر این همگانی شود چیزهای بدی ما در جامعه نخواهیم داشت، بنابریان اگر فضا خالی شود دشمنان و کافران ساکت ننشستند و با اقدامات خود منکرات را غالب می کنند و ناهنجاریها در جامعه حکم فرما می شود.

حجت الاسلام بیگدلی با بیان ساده و اشاره به  جایگاه فریضه مهم اظهارکرد: امروزه همه می گویند زمان های قدیم بهتر بود و الان  آن طور نیست و جامعه خراب شده ریشه همه این خرابی ها بر می گردد به عدم اجرای امربه معروف و نهی از منکر که دامن بدیهای منکرات همه ی اقشار چه مسئول و چه مردم را خواهد گرفت.

139562251

13956252

13956253

13956254

13956255

13956256

انتهای پیام/

 

 

 

  کد مطلب: 27179  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar