امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
نامناسب بودن پد بالگرد در ماهنشان+تصاویر
۱۹ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

بیشترین بیمار و مصدوم از طریق اورژانس هوایی از شهرستان ماهنشان به استان اعزام میشود که پد بالگرد برای فرود در این شهر بعد از یک سال افتتاح اورژانس هوایی در استان، نامناسب و استاندارد های لازم را ندارد.

به گزارش شمیم ماهنشان، خدمات پزشکی اورژانس هوایی سبب ارائه مراقبت‌های پیشرفته پزشکی به بیماران و مصدومان بدحال در اسرع وقت و درمان سریع‌تر و در نتیجه کاهش مدت زمان بستری بیماران در بیمارستان می‌شود.

با توجه به این نکته که هلیکوپتر اورژانس ابزاری گران‌قیمت است و استفاده از آن خطراتی دارد، جهت استفاده بهینه از این سیستم می‌بایست استانداردهایی رعایت شود، تا بتوان از آن به بهترین نحو استفاده کرد که یکی از این موارد استاندارد بودن پد بالگرد برای فرود است که شهر ماهنشان پد مناسبی برای فرود بالگرد ندارد.

کارشناس اورزانس در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان، گفت: پد بالگرد در ماهنشان نامناسب بوده و در هر مورد از اعزام با اورژانس هوایی هلی کوپتر بارها مکان خود را برای فرود تغییر می دهد که این خود خطراتی را به دنیال دارد.

خلبان اورژانس هوایی نیز اظهارداشت: قبل از فرود مکانی که برای پد بالگرد انتخاب کردند باید مناسب و ایمنی و استانداردهای لازم را داشته باشد اما با توجه به بیشترین ماموریت ما از این شهر است همچنان پد ابالگرد نامناسب و نتیجه مطلوب عملکرد مسئولین را نمی بینیم.

وی افزود: با توجه به مکان نامناسب برای فرود، امکان اینکه دفعه بعد بیاییم نیست چرا که برای فرود جای مناسبی هنگام نشستن پیدا نمی کنم.

کارشناس شبکه بهداشت و درمان ماهنشان نیز گفت: طی بازدید مسئولین بازرس استانداری از این مکان و برگزاری چندین جلسه با مسئولین مربوطه ایمن سازی و استاندارد سازی پد بالگرد در دست اقدام است .

 

انتهای پیام/

  کد مطلب: 35698  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar