امروز  سه شنبه,۱ اسفند ۱۳۹۶
مستقل ترین کشور در جهان، ایران بعد از انقلاب است/ انقلاب اسلامی باعث بیداری تمامی مردم جهان در مقابل ظلم و ستم شد/ نیروهای مسلح ایران در حال حاضر در ردیف قویترین ارتش های دنیا قرار گرفته است
۲۱ بهمن ۱۳۹۶
. نظر . نظر

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران،کشوری که به لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی قبل از انقلاب صد در صد وابسته به غرب و آمریکا بود، امروزه در تمام تصمیمات و برنامه ریزی های خود بدون شک مستقل ترین کشور در جهان است و هیچ قدرتی جرأت تعیین تکلیف برای این مملکت را ندارد و استقلال کامل کشور محقق شده است.

«سید مرتضی خاتمی» امروز در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان، اظهارداشت: فجر انقلاب اسلامی که در سپیده دم ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ در سرزمین ایران به رهبری پیامبر گونه امام خمینی(ره) طلوع کرد و “اعجاز بزرگ قرن”را رقم زد.

وی افزود: انقلاب اسلامی، دستاوردهای فراوان و بی سابقه ای را در ابعاد گوناگون از جمله بعد جهانی و جایگاه ایران در جهان، معنویت و اخلاق، سیاست و حکومت، دین، مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی به ارمغان آورد.
نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس گفت: امروزه پس از گذشت قریب به ۴۰ سال از تولد انقلاب اسلامی، ما شاهد رشد و تکامل این انقلاب در تمام جهات بوده ایم و با رهبری های داهیانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و پشتوانه مردمی و خون پاک شهداء که در راه دفاع از ارزشهای ناب انقلاب اسلامی جان خود را نثار کردند، همواره در جهان سربلند، پیروز و استوار بوده ایم .

خاتمی اظهار داشت:  انقلابمان که نشأت گرفته از قیام سرخ عاشورا و حضرت امام حسین (ع) است، سرمشق بسیاری از ملتها در مبارزه با ظلم و ستم و گرفتن حق مظلوم از ظالم تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه، در سطح ملی نظام دینی کشورمان بر پایه دو شعار معروف “استقلال آزادی جمهوری اسلامی” و “نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی” بنا نهاده شده است، افزود:  یعنی سیاست داخلی بر پایه استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و سیاست خارجی بر پایه نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی قرار دارد و در این سالها در جهت تحقق این شعارها پیش رفته است.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی، گفت:  انقلاب اسلامی بی بند و باری را که در غرب به عنوان آزادی تلقی می شود و در نهایت آزادی به معنای واقعی در جامعه وجود نداشته و ندارد ، محکوم کرد و آزادی را بر اساس ارزشهای خود تعریف و به تمام مردم در تصمیمات، به ارمغان آورد و این آزادی که معنای واقعی و اصیل آن است را می توان در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس، شوراها و… به عینه مشاهده کرد.
خاتمی اظهارداشت: در سیاست خارجی نیز انقلاب اسلامی ایران در برهه ای از زمان که هیچ کشوری جرأت تصمیم گیری بر خلاف نظر کشورهای غربی و شرقی نداشت، دست رد بر سینه آنها زد و توانست با برپا کردن نظام خود فصل تازه ای را در زمینه سیاست خارجی با تمامی کشورهای جهان بوجود آورد.
وی افزود: انقلاب اسلامی بر پایه نهضت حضرت سیدالشهداء (ع) بنا نهاده شد و قدرت آن نیز منشاء الهی دارد و نگاه نوین به قدرت را ایجاد کرد که قدرت اصلی را نه اسلحه و توپ و تانک بلکه اکثریت مردم می داند و این تفکر هم در پیروزی انقلاب که امام خمینی (ره) فرمودند: “این مردم انقلاب کردند و خودشان هم باید آن را حفظ کنند.” و در حقیقت این امر نیز در هشت سال دفاع مقدس نمود عملی پیدا کرد و مردم عاشقانه و جانانه از انقلاب اسلامی و کشور خود دفاع کردند.

 *پیروی از ولایت فقیه دستاورد اصلی انقلاب است

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس گفت: پیروی از ولایت فقیه که دستاورد اصلی انقلاب است و قدرت عظیم الهی است که همواره باعث آرامش، امنیت و پیروزی ما خواهد بود و همیشه کارآمدی و پویایی خود را در عبور از مشکلات نشان داده است.
خاتمی اظهارداشت: شهادت نیز نقطه عطف دیگری در انقلاب اسلامی است به گونه ای که مرگ را پایان زندگی ندانسته و برای کسانی که در راه خدا و اسلام و برای گسترش و همه گیر شدن اسلام ناب جان خود را در طبق اخلاص قرار داده و کشته می شوند زندگی جاودانه و سعاتمندی را نوید می دهد.
وی افزود: از جمله دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی نظام مردم سالاری دینی است که این نظام تفکر تازه ای را در مقابله با جامعه مدنی غربی بوجود آورد که هم نظام سیاسی و هم نظام اجتماعی کشور را بر پایه ولایت مداری و ولایت فقیه تبیین کرد.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس گفت: این نظام در عرصه سیاسی و اجتماعی کشور با حضور گسترده مردم در انتخابات که پشتوانه انقلاب است و همچنین با خنثی نمودن توطئه ها و جنگ هایی که علیه انقلاب اسلامی برنامه ریزی شده است و تداوم روحیه انقلابی در تک تک مردم کشور عزیزمان و حتی مردم دیگر کشورها پویایی و کارآمدی خود را به نمایش گذاشته است.

*ایران به عنوان محوریت جهان اسلام در دنیا شناخته شده است
خاتمی اظهارداشت: انقلاب اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان تاثیرات فراوانی داشت و از آن جمله می توان به تعریف مجدد جهان اسلام اشاره کرد که دوباره اسلام را مرکزیت بخشید و هر فردی را که در هر نقطه ای از جهان زندگی می کند و مسلمان است جزء جهان اسلام می شناسد و این امر موجب شده ایران بعنوان محوریت جهان اسلام در دنیا شناخته شود و مسیر جدیدی را برای ارتباط با کشورهای اسلامی بوجود آورد.


وی افزود: انقلاب اسلامی دستاوردهایی نیز برای کشورهای اسلامی داشت که باعث شد کشورهای اسلامی که با سرعت داشتند مسیر غرب را پیش می رفتند و از اسلام دوری می جستند به خود بیایند و معیارهای غربی را که سراسر زندگی آنها را فرا گرفته بود کنار گذاشته و دوباره عمل به معیارهای اسلامی را پیش بگیرند .

 *انقلاب اسلامی باعث بیداری تمامی مردم جهان در مقابل ظلم و ستم شد

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس گفت: انقلاب اسلامی باعث بیداری تمامی مردم جهان در مقابل ظلم و ستم شد و باعث بوجود آمدن نهضت های آزادیبخش بسیاری در سراسر جهان شد و بیداری اسلامی که چندین سال است شروع شده و در بسیاری از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی دنیا نفوذ پیدا کرده است نیز از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.
خاتمی اظهارداشت: انقلاب اسلامی در جوامع بین الملل نیز تأثیرات چشم گیری داشت و باعث برهم زدن برنامه های کشورهای ستمگر در مقابله با ملتهای تحت استعمار و ضعیف خود شد و امام (ره) جنگ واقعی را جنگ بین مستضعفین و مستکبرین معرفی نمودند و واژه استکبار جهانی را در آن زمان خلق کردند و ما در دوران جنگ تحمیلی شاهد جبهه استکباری که امام آن را معرفی کردند بودیم.
وی افزود: امام خمینی (ره) پس از سقوط رژیم شاهنشاهی در اولین پیام خود به ملت شریف ایران فرمودند” : من این پیروزی را که برای ملت ایران پیدا شده است تبریک می گویم. یک شاهنشاهی ظالم دو هزار و پانصد ساله را شما ملت ایران، با مشت و با همتی بزرگ و ایمانی راسخ سرنگون کردید و توجه به پشتیبانی هایی که از او می شد نکردید.” و این دیگر دستاورد انقلاب اسلامی ایران بود این سلسله پادشاهی ظالم و ستمگر را که جز خیانت چیزی برای کشور نداشت را تکیه بر اکثریت مردم سرنگون کرد.

 *نیروهای مسلح ایران در حال حاضر در ردیف قویترین ارتش های دنیا قرار گرفته است

 نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس گفت: یکی از افتخارات انقلاب اسلامی تشکیل سپاه و بسیج به فرمان امام خمینی (ره) بود که این دو نهاد مقدس از بدو تشکیل، درگیر جنگ های ناخواسته و تحمیلی از سوی ابرقدرت ها و مزدوران داخلی آن ها و در نهایت متجاوزان رژیم بعث عراق بودند و توانستند با اهدای خون پاک شان درخت انقلاب را آبیاری کنند و آن را از گزند ضد انقلاب محفوظ بدارند.

خاتمی اظهارداشت: در سایه ی این فداکاری ها بود که سپاه و بسیج در قلب امت مسلمان بیش از پیش جای گرفت و مظهری از اخلاص، تعهد و ایثار شد. البته همین فراز و نشیب ها باعث شد که جوانان انقلابی و مومن و متعهد کشورمان به فکر دست یافتن به دانش تولید و نگهداری انواع سلاح ها برای حفاظت از کیان کشور و آرمانهای انقلاب اسلامی افتادند.

 وی افزود:  امروزه در تولید انواع سلاح های جنگی و سیستم های نظامی و دفاعی به مرز استقلال رسیدیم  به طوری که می توان گفت نیروهای مسلح ایران در حال حاضر در ردیف قویترین ارتش های دنیا قرار گرفته است و هیچ کشوری حتی فکر تجاوز و دست درازی به خاک ایران را هم از ذهن خود نمی گذراند.
نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس اظهارداشت: علیرغم همه فراز و نشیب هایی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و در طول سال‌های گذشته تا به امروز وجود داشته، دیدیم که چگونه با رهبری بنیانگذارجمهوری اسلامی در آن دوران و پس ‌از آن با رهبری مقام معظم رهبری توانستیم همه این مشکلات را پشت سربگذاریم و امروزه ببینیم که ایران اسلامی به ‌عنوان ام القرای جهان اسلام در عرصه‌های مختلف می‌درخشد.

خاتمی اظهارداشت:  اما نکته مهم این است که دشمنان ایران با نادانی و جهالت به دنبال انحراف در اصول و عقاید جوانان و نوجوانان این سرزمین هستند و باید هوشیار بود و فریب دشمن را نخورد و با اتکا بر سرمایه های انقلاب و نظام که همین جوانان مومن، انقلابی و متعهد هستند در مقابل زیاده خواهی دشمنان ایستاد.

*بنای انقلاب و شکل گیری جمهوری اسلامی ایران، برپایه سرمایه مردمی است

 وی افزود: بنای انقلاب و شکل گیری جمهوری اسلامی ایران، برپایه سرمایه مردمی است و معرفی دستاوردهای انقلاب و تبیین خدمات نظام، مهمترین مولفه در برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود ایام دهه فجر را بهترین فرصت برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: این بهترین فرصت برای مدیران اجرایی است تا بتوانند کارنامه عملکرد خود را در معرض نمایش قرار بدهند و خدمات و دستاوردهای نظام را برای مردم بازگو کنند.

 خاتمی اظهارداشت: امروزه برخی از نوجوانان و جوانان حتی توصیفی از وضعیت کشور در رژیم طاغوت و تفاوت های ایجاد شده در دوره پس از پیروزی انقلاب نیز در ذهن ندارند، و از جشن های گرامیداشت دهه فجر برای پر کردن این خلاء می توان استفاده کرد.

وی افزود: در جشن های گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی باید از مردم به عنوان حامی دایمی و همیشگی صحنه های انقلاب به طور عام و از طلایه داران و پیشروان و نخبگان فکری انقلاب به طور خاص تجلیل شود تا سرمایه های نظام به حاشیه نروند.
نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس گفت: دهه فجر فرصت مناسبی برای تشریح دشمنی، پایان ناپذیر قدرت های جهانی با انقلاب اسلامی و تشدید روزافزون آن در چهار دهه اخیر است .

*تاکید بر دستاوردهای انقلاب، ذهن جوانان را به سمت انقلاب و انقلابی بودن سوق می دهد

وی افزود:  باید از این فرصت، برای تبیین اوضاع دوران پهلوی، سختی ها و مشکلات آن دوران و رشادت های جوانان برای دست یابی به این انقلاب و آزادی استفاده کرد و باید هوشیار بود که دشمنان با استفاده از ظرفیت های مختلف تبلیغاتی و رسانه ای در صدد شبهه افکنی و انحراف ذهن جوانان ما از دستاوردهای انقلاب اسلامی است .

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس گفت:  مسئولان ذیربط به سادگی می توانند با استفاده از تربیون ها به این گونه شبهات و انحرافات پاسخ دهند و با روشن کردن موضوع و تأکید بر دستاوردهای انقلاب برای کشور ذهن جوانان را به سمت انقلاب و انقلابی بودن سوق دهند.

 *حضور گسترده مردم، نشانه وحدت ملی در تبعیت از ولی فقیه برای تداوم مسیر انقلاب است

 خاتمی اظهارداشت: ایام الله دهه فجر باید نمایش وحدت ملی در تبعیت از ولی فقیه برای تداوم مسیر انقلاب اسلامی باشد و حضور گسترده مردم در این مراسمات، نشان همدلی و وحدت میان مردم که صاحبان اصلی این انقلاب هستند و مسئولین که خدمتگزاران همین مردم هستند، میشود و مشت محمکی بر دهان تمامی دشمنان جمهوری اسلامی ایران که چشم طمع بر این مرز و بوم دارند خواهد کوبید.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان نقطه عطفی در تاریخ کشورمان، در بهمن ماه سال ۵۷ با رهبری امام خمینی (ره) و حمایت قاطع قشرهای مختلف مردم در شهرها و روستاها بدست آمد.

انتهای پیام/

 

  کد مطلب: 35478  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar