امروز  شنبه,۲۸ بهمن ۱۳۹۶
مردم داری با اخلاق خوب از ویژگی های یک پلیس موفق است/ آرزو دارم هیچ بچه ای به خاطر اعتیاد پدر خود رااز دست ندهد
۱۸ مهر ۱۳۹۶
. نظر . نظر

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان گفت: مردم داری با اخلاق خوب و عدم دخالت در مجازات و … از دیژگی های یک پلیس موفق است.

«موسی عباسی» ۳۴ ساله از قره بلاق سلطانیه با مدرک کارشناسی در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان به مناسبت هفته نیروی انتظامی که از سوی فرمانده انتظامی این شهرستان به عنوان پلیس موفق و اخلاق مدار معرفی شد، اظهارداشت: بنده  در رشته  مدیریت یک سال است  به عنوان معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان با سابقه ۱۱ سال خدمت در این سازمان مشغول به فعالیت هستم .

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان از نحوه ورود به این حرفه اشاره کرد و گفت: از آشنایان و فامیل و دوستانم در نیروی انتظامی مشغول بودند و من از دور و نزدیک با این  شغل  آشنایی داشتم و با دیدن فعالیت های آنان به این حرفه علاقه پیدا کردم و وارد این سازمان شدم.

عباسی با بیان اینکه علاقه شرط اول حضور در این حرفه است، اظهارداشت: اگر علاقه ای در این شغل وجود نداشته باشد، یک لحظه تحمل آن هم سخت شده و در کار و اهداف دچار مشکلاتی می شود نه تنها خود آرامش نداشته بلکه اطرافیان و سازمان و مردم را هم درگیر مشکلات خود می کند بنابراین فعالیت در این رشته علاقه و انگیزه می خواهد.

وی از سختی های شغل پلیسی بیان کرد و افزود: تنها سختی که می توان برای این شغل برای خود شخص در نظر داشت دوری از خانواده بوده و شب بیداریها اما مشکلات و سختی هایی که همراه با مردم می کشیم زمانی است که مردم دچار سانحه یا مشکلاتی شدند و در رنج و سختی هستند.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان گفت: یکی دیگر از سختیهایی که پلیس ها دارند این است که در ایام تعطیلات از جمله نوروز و تابستان که  اکثرا بازار سفررفتن و مسافرت داغ است و یا ایام های مثل روز عاشورا و تاسوعا همه در کنار خانواده هاشان هستند، ما باید در حال ماموریت و گشت زنی باشیم تا مردم با امنیت و آسایش به زندگی و برنامه خود برسند .

عباسی از سختی های خانواده خود گفت و اظهارداشت: خانواده که مسلما نیاز مبرم برای گذران زندگی به سرپرست و همراهی دارند و اگر این امکان نباشد بار زندگی و سختیها را به تنهایی به دوش می کشند، قطعا با این شرایط در سختی هستند و در مسائلی که گاها نیاز هست به حضور پدر، ما شاید در ماموریت باشیم ، بنابراین خانواده بنده که خداوند جدیدا پسر دوقلو هم بهمون عنایت کرده در زمان های نبود من در سختی هستند.

وی از تجارب دوران خدمت خود مطالبی عنوان کرد و افزود: در این ۱۱ سال دوران خدمتم در نیروی انتظامی مردم داری با اخلاق خوب، صبور بودن در برابر مشکلات و تحمل سختی ها به خاطر مردم ، بهترین تجارب برای موفقیت است.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان از خاطرات تلخ و شیرین خود بازگو کرد و گفت: تلخترین خاطره دوران خدمتم دیدن صحنه دلخراش یک سانحه تصادف بود که جوان ۲۰ ساله ای که راکب موتورسیکلت بود دچار حادثه شده و نصف صورتش بر اثر برخورد رفته بود و مادر وی هنگام شناسایی نمی توانست فرزند خود را بشناسد که این صحنه طوری تلخ بود که همه همکاران بنده هم اونجا به حال این خانواده گریستند و ما بعد یک هفته هم نمی توانستیم غذا بخوریم و یا صحنه ای که بخاطر دزدی پدر بزرگ و مادر بزرگ را به همراه دو نوه خردسال در یک منزلی به قتل رسانده بودند که دیدن این صحنه هم جزو تلخترین خاطرات دوران خدمتم بود.

عباسی از خاطره شیرین خود با لبخند اظهار کرد: روزی در عاشورای حسینی که درحال گشت زنی با موتور سیکلت بودم یک بچه ای را بهم آوردند و اظهارداشتند که گم شده است و بنده هم با اعلام آن به مرکز بچه را مقابل خود نشاندم و در همان منطقه دنبال پدر و مادر این کودک خردسال گشتم و  بعد از نیم ساعت پدر و مادرش پیدا شد و جالب اینجاست که فرزند خردسال به آغوش پدر و مادر خود نمی رفت و با هر ترفند و کاری که کردند از من جدا نمی شد و در نهایت ما تا ساعت ۱۲ و نیم  همین طور بچه در مقابل گشت زنی شدیم و حتی به خاطر این کار توبیخم شدم .

وی با اشاره به نکات اخلاقی که در حرفه خود باید رعایت کند ، افزود: برخورد مناسب با مردم، ابراز همدردی، رسیدگی با اخلاق به مشکلات و کارهای ارباب رجوع، عدم دخالت های بیجا در مجازات و …از نکات اخلاقی است که باید در این حرفه رعایت شود.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان با اشاره به ویژگیهای یک پلیس موفق از دیدگاه خود گفت: مودب و خوش برخورد بودن با مردم و مردم داری و در پرونده هایی که مراجعه می شود خود را بجای مردم گذاشتن و انتظار نوع برخورد داشتن است.

عباسی اظهارداشت: در دوران کودکی نه زیاد و نه کم به پلیس بودن فکر می کردم، از آرزوهایی که دارم این هست هرگز هیچ پرونده قضایی تشکیل نشود و مردم  راضی و پر روزی باشند و هیچ بچه ای به خاطر اعتیاد پدر خود را از دست ندهد.

وی سفارشی که به مردم و جوانان و نوجوانان کرد این است که به والدین خود احترام بگذارند چرا که احترام به والدین نتایج خوبی در زندگی این دنیا و آخرت به آدم می دهد، روحرف پدر و مادر نباید حرف زد، پند ها و نصیحت هایی که آنان می دهند گوش داده و انجام بدهند و در راه راست حرکت کرده و دنبال رفیق بازی و این موراد نباشند.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان ماهنشان گفت: زندگی سالم وقتی محقق می شود که در مسیر سالم حرکت کنیم و این هم با رعایت قانون و احکام اسلامی به دست می آید.

عباسی  از آمارتصادفات بین جاده ای موتور سوران و مرگ و میر به علت عدم داشتن کلاه ایمنی رخ می دهد اظهار تاسف کرد و گفت: تصادف موتور سوران بین جاده ای در ماهنشان زیاد است و از راکبین و موتور سواران خوا افزود:  در دوران خدمتی که در جاهای مختلف مشغول به فعالیت بودم ماهنشان به لحاظ اینکه بومی هستند همه تقریبا همدیگر را می شناسند کمتر جرم مرتکب شده و امنیت و آسایش در این شهرستان به چشم می خورد.

وی از معضلات اجتماعی که در این جامعه است حرف زد و افزود: امروزه مهمترین معضل درجامعه ما استفاده ازفضای مجازی بوده که بر اثر عدم اطلاع از آسیب های آن و بی فرهنگی در استفاده از آن جامعه را دچار مشکلاتی کرده است.

انتهای پیام/

 

 

 

  کد مطلب: 33802  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar