امروز  سه شنبه,۱ اسفند ۱۳۹۶
عدم آگاهی مردم از پیامدهای امربه معروف و نهی از منکر موجب اجرایی نشدن آن درجامعه است
۵ آبان ۱۳۹۴
. نظر . نظر
  حجت الاسلام متین در گفت و گو با خبر نگار اوج بیداری، اظهارکرد: امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه نهادینه شود ...

نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به نهادینه نشدن امربه معروف و نهی از منکر در جامعه، گفت: عدم آگاهی آحاد مردم از اهمیت و پیامدهای امر به معروف و نهی از منکر باعث شده این فریضه هنوز به طور شایسته در جامعه اجرایی نشود.

 

حجت الاسلام متین در گفت و گو با خبر نگار اوج بیداری، اظهارکرد: امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه نهادینه شود و الا نمی توان به صورت جاری و ساری از آن انتظارات، منافع و فایده های داشت.

وی با اشاره به راهکارهای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر، افزود: برای نهادین کردن آن باید به دنبال راهکارهای شد که یکی از این راهکارها ارائه منافع و فایده های آن به مردم است و مردم را باید با نتایج اجرایی امر به معروف و نهی از منکر آشنا ساخت، مردم هم باید بدانند که این فریضه مثل نان شب برای همه لازم و ضروری است، همان طور که ما به دنبال نیازهای ضروری و روز مره خود هستیم باید به این امر هم اهمیت بدهیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان اضافه کرد: راهکار دیگر نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه این است اگر این فریضه در جامعه اجرایی نشود چه اتفاقاتی رخ می دهد و باید مضرات اجرایی نکردن این امر را هم  به مردم تبیین کرد.

حجت الاسلام متین گفت: اگر بتوان هر دو روی سکه را  تبیین کرد می توان نتیجه بهتری گرفت و باید کاری انجام داد  تا مردم خودشان از امر به معروف و نهی از منکر استقبال کنند و احساس نکنند که قصد دعوا و یا امر و نهی داریم و همچنین طوری باید این امر اجرایی شود تا مردم بفهمند که جز خوبی و مصلحت آنان چیزی را نمی خواهیم .

وی با اشاره به آمران معروف و ناهیان منکر، اظهارکرد: برای کسانیکه می خواهند در این راستا فعالیت داشته باشند باید کارگاه های آموزشی گذاشته شود تا بهترین روش های ممکن در اجرای امر به معروف و نهی از منکر را به کار گیرند و از طرفی ائمه جمعه و جماعات در سخنرانی های خود و مساجد و محافل ها این فریضه را طوری تبیین کنند که روش های درست از آن به خوبی شناخته شود و برای مردم شیرین باشد و از آن استقبال هم کنند.

انتهای پیام /

  کد مطلب: 20908  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar