امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
عامل بودن مرحله اول امر به معروف و نهی از منکر است/همایش امربه معروف و نهی از منکر در ماهنشان برگزار شد+تصاویر
۲۹ شهریور ۱۳۹۶
. نظر . نظر

مربی امور سازمانی استان زنجان گفت: مرحله اول امربه معروف و نهی از منکر عامل بودن است .

 

حجت الاسلام رفیعی در همایش امربه معروف و نهی از منکر با تشریح اهمیت این فریضه و نحوه اجرایی آن گفت:کل احکام دین و فروع دین یک طرف و  امر به معروف و نهی از منکر طرف دیگر است که با توجه به اهمیت اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر این فریضه دارای اهمیت بیشتری است.

وی افزود: اکثر  مباحث قرآن کریم که در مورد آن بحث شده، یا جنبه مثبت دارد که می شود معروفات و یا جنبه منفی که می شود منکرات است، در جامعه هم برخی از رفتار ها و اعمال ها معروف هستند و برخی ها منکر که بهتر است برای اجتماعی شدن معروفات امر به معروف و برای دوری از منکرات نهی از منکر کرد.

مربی امور سازمانی استان زنجان گفت: امر به معروف و نهی از منکر به دلیل اینکه با زخورد اجتماعی دارد و ممکن است برخی از منکرات دامن خود ما را هم بگیرد بهتر است در جامعه عملی شود اما برخی از اعمال ها و واجبات مانند ترک نماز و روزه بیشتر دامن یک شخص را می گیرد اما اگر این فریضه مهم ترک شود ناهنجاریهایی ناشی از عدم اجرای آن دامن تک تک افراد جامعه را خواهد گرفت.

حجت الاسلام رفیعی اظهارداشت: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه یک نظارت غیر رسمی بر عملکردها و رفتار ها است.

وی با بیان اینکه باید قبل از اجرای امر به معروف و نهی از منکر مصادیق آن شناخته شود، افزود: امرین به معروف و نهی از منکر باید قبل از عملی کردن این فریضه معروفات و منکرات را بشناسند.

مربی امور سازمانی استان زنجان گفت: اگر منکرات در جامعه ریشه بدواند، عواقب آن و زشتی ها دامن کل جامعه را در بر می گیرد بنابراین لازم است این فریضه در هر زمان و مکان اجرا شود، بنابراین اگر در برابر منکرات ایستادگی نشود اشرار و انگلیس، اسرائیل کودک کش، آل سعود بر ما با اجرایی کردن برنامه های فرهنگی به صورت تهاجم فرهنگی و جنگ نرم بر ما مسلط می شوند و با اجرای برنامه های متنوع به اهداف خود می رسند.

حجت الاسلام رفیعی اظهارداشت: اجرای امربه معروف و نهی از منکر شیوه هایی دارد که باید آمرین نسبت به آن آشنایی و شناخت داشته باشند، یکی از این شیوه ها انتقاد از کار شخص است نه خود شخص، دومین مورد، ایجاد ارتباط محبت وار که طریقه گفتن بسیار حائز اهمیت است و سومین مورد مدل تایید سپس تغییر است.

گفتنی است:برزگر فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان در ابتدای این همایش ضمن خیر مقدم گویی به تشریح عملکرد ستاد امربه معروف ونهی از منکر و برنامه های پیش رو پرداخت.

9662920

photo_2017-09-20_13-00-03

9662921

9662922

9662923

 

انتهای پیام/

  کد مطلب: 33296  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar