امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
شهید محسن حججی ثابت کرد، تسلیم و سازش با عصیانگران و اباطیل معنا ندارد
۲۹ مرداد ۱۳۹۶
. نظر . نظر

کارشناس فرهنگی در ماهنشان گفت: شهید محسن حججی بعد ازگذشت ۱۴۰۰ سال از واقعه کربلا،ثابت کرد، خون سیدالشهدا تا الی الابد در وجود شیعیان واقعی در جریان است و تسلیم و سازش با عصیانگران و اباطیل معنا ندارد.

کارشناس فرهنگی در ماهنشان با نوشتن یادداشتی در مورد شهدا و شهید مدافع حرم محسن حججی به مقام شهدا ارج نهاد و اظهارداشت: همیشه سودای عاشقی، عشاق را در تلاطم امواج خود غرق معشوق نموده و هر که را برگزیند، در خود فرو می کشد . البته عشق حقیقی ماورای تفکر و تعقل یک انسان عادی است که تا عاشق نشود نتوان فهمیدن .

محسن ربی گفت: مکتب سید الشهداء ، مدرسه عشاق از فرط عاقلی مجنون شده ایست که شاگردان آن، می ناب طهور مستی را از دستان ارباب خویش بی واسطه می گیرند و آنانکه با معرفت در این مکتب ورود یابند ، فناء فی ا.. سرانجامشان است و در نهایت روزی خور خوان خدای خویشند ، “مست” .

وی افزود: نفس کشیدن در  فضایی که مجانین الحسین، فضا را عطر آگین نموده اند، روح را زنده کرده و جانهای مرده را حیاتی نو می بخشد تا در کهکشان راه عشقِ به سید الشهدا ، غایت وجودی خود را بیابند و سوار بر “سفینه رستگاری”  هستند که مسافران خویش را تا لجمن باب الحسین جنت ، هدایت و همراهی نموده و در نقطه رهایی دست در دست ارباب نهند .

کارشناس فرهنگی گفت: درخت مجنون همیشه سر به زیرترین موجودات است . آری این خصلت در عارفان نیز بسیار دیده میشود و عارف در مسیر خویش برای رسیدن به فنای فی ا.. باید چنین باشد و این همان بار معرفت عارف است که سر به زیرش کرده و خود را در برابر جلال و جمال حق مطلق ،کم میداند پس از چه رو و به چه چیز خود ببالد و سر را بالا بگیرد . اما مجنون که بار ظاهری ندارد!! شنیده ای که می گویند از کوزه همان تراود که در اوست آری باطن این درخت حرفهای زیادی برای گفتن دارد که باید همجنسش بود تا فهمید .

ربی اظهارداشت: سر سلسله عشاق حسین ابن علی(ع) است، که در تب وصالش سرها بریده اند و خیل سودازدگانیکه منتظرند تا دستی یکی از حلقه های وصلشان شود و این دست نیست مگر آن وجود مقدسی که در عالم ذر سختیها و مصیبتهای هستی را به جان خرید و پذیرفته که زینب وار ،کشتیبان سفینه نجات در صراط حق باشد. شهدا در مسیر نیل به وجه اللهی خویش ، مراتبی را طی مینمایند که هر یک از این مراتب حلقه وصلی است تا فردی از اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا برسر سفره معبود خویش روزی خور باشد . و شهیدآوینی چه زیبا نوشت : ((اسرار جز بر سرهای بریده فاش نخواهد شد. ))وسرّ سر بریده را از نی باید پرسید که زیباترین آوای هستی بر سر نی سروده شد در کربلا .

ویدر ادامه مطالب خود، افزود: وتوای حسین زمان که بعد از ۱۴۰۰ سال ازعاشورای آل الله ، دوباره صحنه آن واقعه و ذبح عظیم را در سرزمین شامات ومسیر کاروان اسرای کربلا به تصویرکشیدی تا جهانیان مبهوت از عشق بازی مستانه شیران بیشه حیدری، انگشت به دهان شده ، بر استواری و عظمت وجودت سر تعظیم فرود آورند و بدانند که خون سیدالشهداء ، الی الابد در وجود شیعیان واقعی جریان داشته و تا این تفکر درانسان باشد تسلیم و سازش با عصیانگران و اباطیل معنا ندارد و حق پیروز است.         یادت گرامی وراهت مستدام

انتهای پیام/

  کد مطلب: 32661  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar