امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
شهدا پرچم دین، دینداری و نماد جامعه دینی هستند/انسانهای ترسو زحمات شهدای هسته ای راضایع کردند+تصاویر
۲۲ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: شهدا پرچم دین، دینداری و جامعه دینی هستند.

 

به گزارش شمیم ماهنشان حجت الاسلام زاهدی پور در جمع مسئولین بنیادشهید شهرستان و خانواده های شهدا اظهارداشت: اعلام محبت  و عرض ارادت به شهدا دارای اهمیت است همچنان که اعلام محبت در خانواده هم مهم و هم سفارش شده است.

وی با گرامیداشت یادو خاطره شهدا خصوصا شهدای هسته ای افزود: شهدای هسته ای مظلومترین شهدا در بین شهدا شدند چرا که انسانهای ترسو زحمات این شهدا را ضایع کردند.

امام جمعه شهرستان ماهنشان با بیان اینکه اعلام محبت و ارادت به شهدا نوعی تجدید میثاق با آرمانهای شهدا است گفت: عرض ارادت به مقام شامخ شهدا و اعلام آن از آن جهت دارای اهمیت است که با علنی شدن آن ضمن اینکه یاد و خاطره شهدا گرامیداشته می شود، آرمانها و اهداف آنان نیز پویاتر می شود.

حجت الاسلام زاهدی پور با بیان احکام گناه و علنی کردن گناه به تبیین اعلام محبت و ارادت به شهدا را تبیین کرد و اظهارداشت: شهدا که بخاطر حفظ دین و ناموس و مملکت از جانشان گذشتند و در راه اسلام و قران و خداوند متعال شهید شدند باید نامشان زنده بماند و آشکارا از آنها نام و یاد کرد چرا که آنها پرچم دین هستند.

وی با بیان اینکه شهدا پرچم و نماد جامعه دینی است، افزود: کسی که خادم شهدا است یعنی پرچمدار است و این راه فراموش نشدنی و شهید هم تمام نشدنی است، پرچم همیشه باید در آسمان سرافرازی کند.

امام چمعه شهرستان ماهنشان گفت: معنی شهید یعنی اینکه می بیند و در آیات و روایات داریم که شهدا در مظهر خدا روزی خورند و زنده هستند و این جایگاه شهید است که اگر شهدا این گونه اند پس باید یاد و راهش زندهبماند تا دین زنده بماند.

حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهارداشت: با توجه به فرمایشان رهبر انقلاب امروز زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست چرا که با زنده نگه داشتن یاد شهدا، فرهنگ اصیل دینی نیز حفظ و نگهداشته می شود .

وی افزود: بنابراین این وظیفه همه ماهاست تا این یاد و راه را زنده نگه داریم و کسی که پرچم دین را نگه دارد قطعا تقوا هم دارد.

گفتنی است در این دیدار بیستونی رییس بنیاد شهید شهرستان ماهنشان ضمن عرض ادب  احترام به نامگذاری روز شهدا در ۲۲ اسفند اشاره کرد و یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت.

 

  کد مطلب: 35736  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar