امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
خیانت ملی‌مذهبی‌ها بر کسی پوشیده نیست/نامگذاری خیابان‌ها به نام ملی‌ـمذهبی‌ها خطای استراتژیک و مقابله با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) است
۲۵ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: خیانت ملی‌مذهبی‌ها بر کسی پوشیده نیست.

به گزارش شمیم ماهنشان حجت الاسلام زاهدی پور در خطبه های نماز جمعه ماهنشان  با گرامیداشت یاد و خاطره #یادگار امام رحمت الله علیه، و با بیان اینکه حاج سید احمد خمینی #مشاوری امین برای انقلاب، امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب بود که هم در پیروزی و هم در ادامه حیات انقلاب، نقشی بی‌بدیل ایفا کرد، افزود: بارزترین مشخصه سید احمد خمینی تقوا و #بصیرت_سیاسی و ولایتمداری بود در هنگام حیات و بعد از ارتحال امام (ره) از خود بروز داد؛ وی نقش اساسی در اعلام رهبری حضرت امام خامنه‌ای در خبرگان ایفا کرد و با اعلام بیعت و وفاداری به ایشان، نشان داد، که اولویت اصلی ایشان، حفظ، رشد و بالندیگی انقلاب است و از این طریق سربازی خود را نسبت به ولایت نشان داد.

وی با گرامیداشت سالروز درگذشت پروین اعتصامی شاعر معاصر ایران ، افزود؛ پروین اعتصامی هرچند الگوی ناب و تمام عیار برای زنان و بانوان اسلامی نیست اما در حد خود با توجه به دیوان اشعارش می تواند برای بانوان در فعالیت های احتماعی الگو باشد. این در حالی است که امروز برخی‌ها فعالیت اجتماعی زن را در ضدیت با آموزه‌های و دستورات نجات بخش اسلام به ویژه حجاب و پوشش اسلامی معرفی کرده و سعی در انحطاط اخلاق در جامعه اسلامی دارند.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ماهنشان، ضمن تشکر از فعالیتهای نیروی انتظامی، خواستار برخورد با #بدحجابی در بازار و برخی اماکن عمومی شد.

امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به سالروز ولادت امام محمد باقر ع و تبریک این روز، گفت: محمد باقر (ع)‌ شکافنده علوم الهی است که جامعه اسلامی ایران امروز با الگوگیری از ایشان می‌‌تواند به رقیبی بی‌بدیل در جامعه علمی جهانی تبدیل شود.

حجت الاسلام زاهدی پور با تبریک حلول ماه رجب ، اظهار داشت: ماه رجب مقدمه ای برای حضور در ماه شعبان و رمضان است که در فضیلت آن همین بس که نهری در بهشت به این نام است که شیرین‌تر از عسل و سفیدتر از شیر ذکر شده است.
وی با اشاره به اعمال ماه رجب افزود: از لحظه های ناب عرفانی ماه رجب بهترین استفاده را داشته باشید که بهترین فضیلت در آن روزه گرفتن اولین روز ، وسط و آخر ماه است.

خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به ۲۹ اسفند روز #ملی شدن صنعت نفت؛ گفت: اگر چه ۲۹ اسفند به عنوان روز ملی شدن صنعت نفت، مناسبت مهمی است اما بصیرت تاریخی و سیاسی ما را بر آن می‌دارد که تأمل بیشتری در این زمینه داشته باشیم؛ مصدق با پناه بردن به آمریکا از سویی و تلاش در تضعیف و توهین آیت الله کاشانی و عدم پذیرش نصیت‌های دلسوزانه، نه به عنوان درس که بلکه مایه عبرتی در تاریخ شده، و از این روست که ملی شدن صنعت نفت، عملاَ هیچ سودی برای مردم ایران اسلامی نداشت.

امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به تلاش #شورای شهر تهران برای نامگذاری #خیابان‌های شهر به نام ملی – مذهبی را خطای استراتژیک ارزیابی کرده و تأکید کرد: این حرکت خیانت به آرمان‌های انقلاب و بنیانگذار آن است؛ این در حالی است که امام راحل نگاه منفی نسبت به جریان ملی مذهبی‌ها داشته و #تفسیر‌های مهندس #بازرگان را معارض با تفسیرهای امیرمؤمنان ارزیابی کرده و او را پدرخوانده منافقین معرفی کردند و در نهایت در یک اقدام انقلابی هز گونه فعالیت سیاسی این جریان را تعطیل اعلام کرد. و بسی مایه تأسف و تأثر است که برخی به دنبال احیای نام کسانی هستند که بیشترین ضربه‌ها را به انقلاب و نظام اسلامی وارد کرده‌اند.
حجت الاسلام زاهدی پور افزود: متأسفانه #نفوذ ملی_مذهبی‌ها در جریان تاریخ نگاری کشور موجب شده، خیانت‌های این گروه به صورت کامل برای جوانان و نوجوانان روشن نباشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماهنشان با اشاره به ۳ رجب سالروز شهادت امام علی النقی (ع) و تسلیت به این مناسبت، تأکید کرد: با توجه به تقارن این مناسبت با اولین روز از نوروز، مردم ولایتمدار و پیرو اهل بیت (ع) ایران اسلامی نسبت به رعایت حرمت این امام بزرگوار، اهتمام ویژه خواهند داشت.
خطیب جمعه ماهنشان در پایان ضمن محکومیت شدید تعرض به سفارت ایران در انگلیس و کوتاهی دولت و پلیس انگلیس در حفظ شأن و حرمت سفارت ایران، از دستگاه #دیپلماسی کشور خواست نسبت به اقدامات بازدارنده و متقابل در برابر استعمار پیر انگلیس، اقدام لازم و عاجل را نشان دهد. این محکومیت با #تکبیر تأیید #نمازگزاران انقلابی ماهنشان همراه بود.

انتهای پیام/

 

  کد مطلب: 35771  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar