امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
حمایت مردم از انقلاب و ولایت از کارنامه پرافتخار ملت ایران در سال ۹۶ است
۲۵ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

امام جمعه شهردندی گفت: حمایت از اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی و تبعیت امت از ولایت از کارنامه پر افتخار ملت انقلابی در سال ۹۶ است.

به گزارش شمیم ماهنشان: حجت الاسلام حسینی نسب امام جمعه شهر دندی در آخرین خطبه های نماز جمعه سال ۹۶ با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و ترک گناه و معصیت، گفت: تحویل و دگرگونی درونی همراه با تجدید سال از ویژگی های بهترین عید است اما گناه مانع تحول درونی است.
وی با اشاره به تقارن سالروز شهادت حضرت امام هادی(ع) با اول فروردین و روز عید و تاکید بر حفظ حرمت این روز و حفظ شئونات اسلامی در ایام عید، افزود: حفظ شئونات اسلامی، عدم ارتکاب گناه و رعایت حریم محرم و نامحرم در دید و بازدیدها نشانه تحول درون و رشد اخلاق همراه با تجدید سال است.
خطیب جمعه دندی با بیان اینکه اگر بخواهیم خلاصه افتخارات و لحظه های شیرین سال ۹۶ را نام ببریم در سه اتفاقِ مهمِ حضور مردم در انتخابات و راهپیمایی های دی ماه و راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه خلاصه می شود و این افتخارات بنام ملت ایران ثبت شده است، گفت: حمایت از اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی و تبعیت امت از ولایت از کارنامه پر افتخار ملت انقلابی در سال ۹۶ است.
حجت الاسلام حسینی نسب با تاکید بر اینکه مسئولان نیز باید کارنامه عملکرد خود را به مردم ارائه کنند، اظهارداشت: مسئولان تصور کنند در پایان سال، اعمال یک ساله شان در محضر خدا است و اگر از آنها سوال کنند فرمان امام و رهبر خود را در باب تولید و اشتغال چگونه انجام دادید آیا پاسخ قابل قبولی دارند؟ درحالی که مقام معظم رهبری فرمودند ما از مشکلات مردم مطلعیم اما هیچ کار نشدنی در کشور وجود ندارد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره یادگار امام رحمت الله علیه، و با بیان اینکه حاج سید احمد خمینی یاور امام در شکل گیری و پیروزی انقلاب و سرباز امام و مقام معظم رهبری بود، افزود: سید احمد خمینی سرباز واقعی ولایت بود و بهترین الگوی ولایت مداری و ولایت پذیری است که ایشان گفتند، اطاعت از خامنه ای اطاعت از خمینی است و هرکس منکر این معنا شود در خط امام نیست.
امام جمعه شهر دندی با تبریک اول رجب سالروز ولادت امام باقر(ع)، گفت: باقرالعلوم لقب امام پنجم است و این بدلیل دفاع امام باقر(ع) از دین و ترویج مکتب اسلام بود و پیام این حرکت این است که شیعیان در شرایطی که دشمنان داخلی و خارجی سعی در نابودی ارزشهای دینی دارند، برای حفظ و ترویج ارزشهای اسلامی همچون امام باقر(ع) مجاهدت نمایند .
حجت الاسلام حسینی نسب حفظ حجاب و تربیت فرزندان با معیار های دینی را از ارزشهای اسلامی دانست و گفت: حجاب اختیاری یا بی حجابی مقابله و مخالفت با آیات صریح قرآن است.
وی با اشاره به ۲۹ اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت و قطع شدن دست بیگانگان از سرمایه ملی به نقش تاثیر گذار آیت الله کاشانی در این مساله اشاره کرد و با بیان اینکه پرچمداری علماء و حمایت مردم در ملی شدن نفت تاثیر گذار بود، افزود: عده ای با تحریف تاریخ ملی شدن صنعت نفت را به نام مصدق ثبت می کنند و عده ای هم اکنون کارهای اصلی خود را رها کرده و با تغییر نام خیابانهای تهران به نام افراد مساله دار همچون مصدق و بازرگان به کارهای حاشیه ساز می پردازند که نشانه انحراف اعتقادی و سیاسی و عدول از آرمانهای انقلاب اسلامی و انحراف از وظیفه اصلی است.
امام جمعه شهردندی با اشاره به ایام عید و خرید میوه و اجناس، با بیان اینکه فروشندگان قانون را رعایت کنند، گفت: از خدمات و زحمات همه ادارات و مسئولان شهرستان اعم از بخش مرکزی و بخش انگوران خصوصا فرماندار محترم و بخشدار محترم تشکر می کنم همچنین از بازدید بخشدار بخش انگوران از ادارات و مغازه ها و نظارت بر کیفیت و قیمت اجناس که باعث دلگرمی مردم می شود، قدردانی می نمایم.
انتهای پیام/
  کد مطلب: 35774  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar