امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
جلسه شورای توانبخشی مبتنی برجامعه برگزار شد
۲۱ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

جلسه شورای توانبخشی مبتنی برجامعه و کمیته هماهنگی و پیگیری مناسب سازی و شورای سالمندان برگزار شد.

جلسه شورای توانبخشی مبتنی برجامعه و کمیته هماهنگی و پیگیری مناسب سازی و شورای سالمندان شهرستان با حضور مهندس نوری فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولین و روسای ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان طی سخنانی اظهار داشت: تمامی ادارات موظف هستند تدابیری اتخاذ نمایند تا با تدارک دیدن رمپ ، بالابر و یا راه های دیگر مسیر دسترسی معلولین و سالمندان را مناسب سازی کنند.

وی افزود: اداراتی که به صورت طبقاتی هستند و به صورت فنی امکان مناسب سازی را ندارند می توانند با تدارک میز خدمت در اولین طبقه مناسب سازی شده به این افراد خدمات ارائه نمایند.

نوری با اشاره به لزوم مناسب سازی معابر در شهر ها و روستاها افزود: شهرداری ها و دهیاری ها وظیفه دارند معابر و به ویژه پارک ها و فضای سبز را به گونه ای بهسازی کنند تا معلولین و سالمندان بدون کمترین مشکل بتوانند در سطح روستا و یا شهر تردد کنند.

وی گفت: ضروری است تا بانک ها نیز با مناسب سازی محیط اطراف خودپردازها امکانات لازم برای استفاده افراد کم توان از این دستگاه ها را فراهم نمایند.

فرماندار شهرستان با علام این خبر که یک روستا در بخش مرکزی و یک روستا در بخش انگوران به عنوان روستای دوستدار سالمند تعیین شده اند افزود: مناسب سازی بار مالی زیادی ندارد و می توان با کمترین هزینه محیط روستا، شهر و یا اداره را به بهترین نحو مناسب سازی کرد.

وی همچنین خواستار جمع آوری بانک جامع اطلاعاتی سالمندان شهرستان شد.

انتهای پیام

  کد مطلب: 35729  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar