امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
تکرار احادیث و روایات امر به معروف و نهی از منکر، از فراموشی این فریضه جلوگیری می کند
۲۵ شهریور ۱۳۹۶
. نظر . نظر

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: احادیث و روایات در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر باید تکرار شود تا مورد فراموشی واقع نشود.

 

به گزارش شمیم ماهنشان، جلسه ستاد  امربه معروف و نهی از منکر شهرستان ماهنشان در دفتر امام جمعه شهرستان با حضور برخی از اعضای این جلسه برگزار شد.

حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان در این جلسه با اشاره به اهمیت اجرایی امر به معروف و نهی منکر اظهارداشت: با توجه به بیانات ائمه ع و امام علی ع که فرمودند اهمیت تمام دین در مقابل امر به معروف و نهی ازمنکر مثل آب دهنی در برابر آب دریا است و امام باقر ع فرمودند: اگر امربه معروف و نهی از منکر نباشد تمام مسائل های دینی از یاد خواهد رفت.

وی افزود: برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر تمامی دستگاهها و مردم و مسئولین باید دست به دست هم بدهند و با همکاری همدیگر تلاش شود منکرات در جامعه کم و معروفات بیشتر شود.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: مصوبات جلسه پیگیری و هر چندگاهی با ساماندهی شماره تلفن های روسات پیام هایی در رابطه با برنامه های امربه معروف و نهی از منکر پیامک داده شود و مورد پیگیری قرار بگیرد، نامه ای برای سخنرانان و مادحین جهت اشاره انها در سخنرانیها و اشعار خود به  امر به معروف و نهی از منکر در ماه محرم داده شود، سر درب ادارات بنرهایی با مضامین سخنان امام حسین ع در رابطه با دلیل قیام و امربه معروف و نهی از منکر باشد، دیوار نوشته هایی در تمامی روستا با همین مضامین ها هم انجام شود، در همایش امربه معروف و نهی از منکر از فعالین این عرصه تجلیل شود.

حجت الاسلام زاهدی پور با پیشتاز خواندن خبرنگار شمیم ماهنشان در عرصه فرهنگ و کار خبری اظهارداشت: در ایام هفته امربه معروف و نهی از منکر ترویج، تشریح شود تا عکس های پروفایل ها در شبکه های مجازی با مضامین امر به معروف و نهی از منکر باشد.

وی از مامورین انتظامی شهرستان ماهنشان خواست نسبت به برگزاری جشنها در سطح شهر که تا پاسی از شب با ایجاد سر و صداهایی که آزار دهند برای مردم است نظم دهند.

گفتنی است برخی از اعضای ستاد به ارائه گزارش های عملکردی پرداختند.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 33193  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar