امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
بیش از ۳ هزار تن انواع ماهیان سردابی و گرمابی در ماهنشان تولید می شود.
۲۶ بهمن ۱۳۹۲
. نظر . نظر
اکبر طیبی امروز در گفتگو با خبرنگاراوج بیداری افزود: در شهرستان ماهنشان انواع ماهیان سردابی و گرمابی پرورش داده می‌شود. وی به میزان پرورش ماهیان سردابی ...

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان گفت: امسال بیش از ۳ هزار تن انواع ماهیان سردابی و گرمابی در شهرستان ماهنشان تولید شده است.

اکبر طیبی امروز در گفتگو با خبرنگاراوج بیداری افزود: در شهرستان ماهنشان انواع ماهیان سردابی و گرمابی پرورش داده می‌شود.

وی به میزان پرورش ماهیان سردابی و گرمابی در شهرستان ماهنشان اشاره و عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود بیش از ۳ هزار تن انواع ماهیان سردابی و گرمابی در این شهرستان تولید شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان خاطرنشان کرد: از این میزان تولید ۲ هزار و ۸۳۳ تن مربوط به ماهیان سردابی و ۳۱۵ تن مربوط به انواع ماهیان گرمابی می‌شود.

وی به تعداد پرورش‌دهندگان انواع ماهیان سردابی و گرمابی در ماهنشان اشاره و تصریح کرد: در مجموع ۱۹۵ پرورش‌دهنده در شهرستان وجود دارد که ۱۷۵ نفر از آنها دارای پروانه و مابقی به صورت غیر رسمی فعالیت می‌کنند.

وی تعداد استخرهای پرورش ماهی در شهرستان ماهنشان را یادآور شد و گفت: از ۴۴۰ استخر موجود در شهرستان تعداد ۳۱۵ استخر بتنی و ۱۲۵ استخر خاکی است.

وی به صادرات محصولات شیلاتی شهرستان ماهنشان اشاره و بیان کرد: این محصولات علاوه بر تامین نیاز استان به استان‌های همجوار همچون اردبیل، آذربایجان‌های شرقی و غربی، قزوین و کردستان صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان ابراز کرد: برای نخستین بار از حدود یک سال پیش پرورش ماهی سفید دریای خزر در این شهرستان آغاز شده است.

وی به نوع ماهیان سردابی و گرمابی در ماهنشان اشاره و تصریح کرد: قزل‌آلا از جمله ماهیان سردابی و انواع ماهیان کپور از جمله ماهیان گرمابی است که در شهرستان ماهنشان پرورش داده می‌شوند.

وی اضافه کرد: همچنین میگوی خرچنگی نیز در شهرستان ماهنشان پرورش داده می‌شود.

وی به منابع تامین بچه ماهی در شهرستان ماهنشان اشاره و عنوان کرد: بچه ماهی مورد نیاز عمدتاً از شهرستان‌ زنجان تهیه می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان ادامه داد: همچنین بچه ماهی‌ها از میانه، اراک، آذربایجان‌های شرقی و غربی نیز وارد می‌شود.

وی به اعطای تسهیلات برای پرورش‌دهندگان ماهی در شهرستان ماهنشان اشاره و اظهار کرد: قرار است تسهیلات خوبی از محل صندوق مهر امام رضا به تعاونی‌های شهرستان داده شود

  کد مطلب: 3450  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar