امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
بیش از ۶دمیلیارد تومان توسط مردم ماهنشان پرداخت شده است
۱۰ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

رییس ستاد زکات در ماهنشان گفت: بیش از شش میلیارد تومان زکات توسط مردم شهرستان ماهنشان پرداخت شده است.

به گزارش شمیم ماهنشان، جلسه شورای زکات شهرستان ماهنشان با حضور جمعی از مسئولین ادارات در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام نقوی ضمن اشاره به اهمیت این فریضه الهی گفت : از ابتدای امسال تاکنون سومین جلسه در سطح شهر ماهنشان انجام شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۶ میلیارد و ۶۴ میلیون تومان زکات توسط مردم شهرستان ماهنشان پرداخت شده است افزود: در سالجاری امسال این میزان مبلغ درقالب زکات واجب و مستحبی جمع آوری شده است.

حجت الاسلام نقوی خاطر نشان کرد : زکات جمع آوری شده در احداث مسکن مددجویی،خرید لوازم خانگی مددجو،تهیه جهیزیه نوعروسان تحت پوشش، معیشت مددجویان،ساخت غسالخانه،مساجد و حسینیه ها و مدارس هزینه خواهد شد.

امام جمعه شهرستان ماهنشان در ادامه این جلسه عنوان کرد: اهمیت زکات در مباحث دینی بسیار مهم است و هر جایی که در قرآن به اهمیت نماز پرداخته است به زکات نیز اشاره شده است.

حجت الاسلام زاهدی پور گفت: اگر فرهنگ زکات در جامعه رواج پیدا کند تاثیر بسیار مثبتی در کشور ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: باید مردم را با اهمیت و ویژگی های مهم زکات آشنا کنیم.

امام جمعه شهرستان ماهنشان تصریح کرد : برای تشکیل شورای زکات روستا باید از افراد با نفوذ و قابل قبول برای مردم استفاده شود.

وی گفت : تبلیغات گسترده در بحث زکات در سطح شهرستان ماهنشان باید انجام گیرد.

لطفی معاون فرماندار ماهنشان نیز گفت : کمیته امداد امام خمینی(ره)در کمک به نیازمندان نقش بی بدیلی برای نیازمندان ایفا می کند.

وی ادامه داد: با وجود فضاهای مجازی که جوانان زیادی در آنها فعالیت دارند میشود از ظرفیت فضاهای مجازی جهت تبلیغ و ترویج زکات استفاده کرد.

در پایان این جلسه اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را اعلام کردند.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 35657  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar