امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
بزرگترین منکر، کنار گذاشتن ولایت است/ اجرای امربه معروف و نهی از منکر با انتخاب روش درست مهم است+تصاویر
۲۸ مهر ۱۳۹۴
. نظر . نظر
به گزارش اوج بیداری، حجت الاسلام متین در همایش امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به دو محوریت از جمله ضروریت و ...

نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج)زنجان گفت: بزرگترین منکر، کنار گذاشتن ولایت بوده و در جامعه اسلامی درمومنان باید در برابر یک حرکت ناهنجار اجتماعی از دیدگاه ارزش‌های اسلامی، به نام منکر، حساس باشند.
به گزارش اوج بیداری، حجت الاسلام متین در همایش امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به دو محوریت از جمله ضروریت و راهکار این فریضه در جامعه، اظهارکرد: ریشه امر به معروف و منکر را باید در دین مبین اسلام بررسی کرد و از آنجایی که انحصار طلبی در دین اسلام ممنوع است، مومن هم نباید انحصار طلب باشد.
وی افزود: وجوب امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عقلی است و لازم است مومن آن را در جامعه خود نهادینه کند و برای بقای اسلام و حفظ آرامش و خیر و برکت در اجتماع به فرهنگ عمومی تبدیل شود .
نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان، خاطرنشان کرد: با رعایت و عملی نکردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مشکلات و معضلات در جامعه همه گیر می شود و هیچ کس در اجتماع خود آرامش نخواهد داشت، بنابریان بهتر است برای یکدیگراحساس مسئولیت داشته باشید و همانطور که مومن هرکار خیر را برای خود می پسندد برای دیگران هم بخواهد و هر چیز بدی را که برای خود نمی خواهد برای دیگران هم روا نداند.
حجت الاسلام متین با اشاره به ضروریات نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر، گفت: بر اساس آیین اسلام، امر به معروف و نهی از منکر، در کنار فرایضی همچون روزه، حج، نماز و جهاد، از فروع دین شمرده شده است، بنابراین امر به معروف و نهی از منکر جزء ضروریات دین اسلام بوده و باید تمام افراد جامعه به آن اهتمام ورزند.
وی اظهارکرد: در اسلام فرد در برابر رفیق، همسایه و جامعه، هم در امور مادی و هم در امور معنوی، مسئول است و اگر بخواهد فرهنگ غرب که همان عیسی به دین خود و موسی به دین خود است را پیروی کند هرج و مرج و فساد های مختلف در جامعه علنی می شود و انواع خطر زندگی انسان را به مخاطره می اندازد.

نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج)زنجان تأکید کرد: برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر انتخاب روش درست، مهم است و مومن باید با شیوه های مختلف و بهتر هرچیزی را که می داند خوب است معرفی کند و هر کاری را که می فهمد اشتباه است و خود آن را انجام نمی دهد دیگر همونعان را از انجام آن منع کند .

024791473

024791470

024791471

024791472

024791474

024791475

024791476

انتهای پیام/

 

  کد مطلب: 20688  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar