امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
برخی مسئولان به جای نظریه‌پردازی جاهلانه در مورد حجاب در برابر دیدگاه‌های ولی فقیه تسلیم باشند
۱۸ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: برخی مسئولان به جای نظریه‌پردازی جاهلانه در مورد حجاب در برابر دیدگاه‌های ولی فقیه تسلیم باشند.

به گزارش شمیم ماهنشان: امروز حسینعلی زاهدی پور امام جمعه شهرستان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا س و بنیانگدار کبیر انقلاب امام خمینی ره ، اظهارداشت: حجاب نشانه تمایز انسان با حیوان است؛ با توجه به اینکه حیوان تکلیف ندارد، فلذا هیچ گونه تغییر در آن وجود ندارد. این در حالی است که انسان دارای عقل بوده و تکلیف بر تقوا در آن بالاترین فضیلت است. به حکم صریح قرآن، آرامش زن در حجاب است.

وی با اشاره به آیه شریفه حجاب که می‌فرماید: «ذلک ادنی ان یعرفن فلا یؤذین» افزود: تقوا ایجاد تعادل بین بعد حیوانی و انسانی انسان است. و در یک کلمه تقوا به معنای این است که بعد حیوانی باید در خدمت بعد انسانی انسان باشد.
خطیب جمعه شهرستان ماهنشان با اهمیت دانستن بنیان خانواده و اینکه خانواده نزد خداوند متعال محبوب است ، گفت: آن چه امروز در غرب وجود دارد و قابل کتمان هم نیست، ترویج بعد حیوانی انسان به ویژه بعد جنسی زن به عنوان مستخدم بعد حیوانی مرد است. آنها با ابزار قرار دادن زن که مدیریت خانواده و تربیت نسل انسانی را بر عهده دارند مورد تزلزل قرار دادند.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: عدالت جنسی در غرب هم چیزی جز دسترسی مساوی مردان شهوت طلب به جسم زن نیست. در این منطق بالاترین دغدغه زنان در طول شبانه‌روز جلب رضایت مردان ولگرد و هرزه است. به تعبیر دیگر زن در این اندیشه هر چه هرزه‌تر باشد، محبوب‌تر است. و این یعنی بردگی جنسی مدرن که دموکراسی غربی آن را برای جامعه بشری به ارمغان آورده است.
وی افزود: شرم آورتر آن که برخی انسان‌های کج اندیش و بی‌تقوا با طرح موضوعاتی مانند حجاب اجباری در صدد ترویج این فرهنگ باطل و حیوانی غرب هستند. این در حالی است که اسلام با تدوین قواعد بی‌نظیر زندگی، با هر گونه مردان بی‌بند و بار نسبت به زنان جلوگیری می‌کند.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: مجدداً به انسان‌های بی‌تقوا، بی‌بصیرت و غیر متتخصص هشدار می‌دهیم که از ورود به مسائل اعتقادی مردم که از حیطه اختیارات آن‌‌ها خارج است، خودداری کنند. چرا که پاسخ مردم متدین و سیلی مقتدرانه بسیار سخت و پشیمان‌کننده خواهد شد، باز هم به نوکران بی‌ارزش، بی‌اختیار غرب یادآور می‌شویم که مردم ایران انقلاب نکرده‌اند که امروز بعد از قریب به نیم قرن از انقلاب خود، از ارزش‌های حیوانی و کثیف غرب پیروی کنند.

حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به تصادف اخیر در ۱۵ کیلومتری جاده ماهنشان، زنجان، و با بیان اینکه جاده‌های ماهنشان اعم از بخش مرکزی و انگوران در شأن شهرستان و نظام اسلامی نیست، اظهارداشت: تصادفاتی که در این جاده ها رخ می دهد، بیش از پیش ضرورت اصلاح، بازسازی و اصلی ‌سازی جاده‌های ماهنشان را نشان می‌دهد. به اضافه اینکه انتظار داریم، مسئولان مربوطه نسبت به تغییر در نقشه‌های جاده ماهنشان، ینگیجه بازنگری کرده و به فکر رونق هر چه بیشتر ماهنشان باشند.
وی با تبریک هفته منابع طبیعی افزود:منابع طبیعی سرمایه‌های یک کشور است و از بین بردن آن نامشروع و غیر قانونی است.

خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به چهارشنبه آخر سال ضمن تشکر از فعالیت های نیروی انتظامی خواستار برخورد جدی با متخلفین و فروشندگان و توزیع کنندگان مواد محترقه شد.

حجت الاسلام زاهدی پور مؤسس حوزه علمیه زینب کبری (س)‌ ماهنشان
با اشاره به آغاز ثبت نام حوزه علمیه زینب کبری س اظهار داشت: یکی از ظرفیت های توسعه و رشد مباحث دینی اسلامی استفاده و حضور در همین حوزه های علمیه است.

حجت الاسلام زاهدی پور ضمن تشکر از شوراهای اسلامی ماهنشان مبنی بر انتخاب شهردار، اظهارداشت : مبلمان و چیدمان شهری ماهنشان با رکود مواجه است انشاالله شهردار جدید به فکر تحول ساختاری بوده وشوراها یار و یاور شهردار باشند.
انتهای پیام/

  کد مطلب: 35682  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar