امروز  شنبه,۲۸ بهمن ۱۳۹۶
برجام تجربه بسیار مهمی برای شناخت آمریکاست/ همه پرسی کردستان عراق از چند جهت مردود است
۱۴ مهر ۱۳۹۶
. نظر . نظر

امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به دشمنی‌های مکرر آمریکا با ایران در برجام و غیر آن، گفت: نتایج برجام تجربه بسیار مهمی برای شناخت آمریکاست.

به گزارش شمیم ماهنشان «حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور» در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهارداشت: اگر چه رهبری بر مذاکرات برجام اشراف داشتند، اما این بدان معنا نیست که برجام تحت نظارت رهبری بوده است، و اینکه  تنها راه در برابر شیطنت‌های آمریکا همان گونه که رهبر معظم انقلاب تأکید کردند، مقاومت مستمر است.

وی افزود:  استمرار مقاومت و کوتاه نیامدن از این روست که دشمن به طور مستمر در حال توطئه و فشار علیه نظام است، و این بدان معناست که یک لحظه کوتاهی در مقاومت به معنای پذیرش این فشار و نیروی نامشروع دشمن و تسلیم در برابر اوست.

خطیب جمعه ماهنشان با بیان اینکه برخی‌ها مدارا با دشمن را به معنای کوتاه آمدن در برابر او می‌دانند، گفت:  آنهایی که مدارا با دشمن را به معنای کوتاه آمدن در برابر آنها می داند به این دلیل است که یا غیرت دینی و میهنی ندارند و یا اینکه چنان ساده لوح هستند، که متوجه عواقب کار نیستند. ‌آن‌ها چون در غفلت و خواب هستند، تصور می‌کنند دشمن هم در خواب است. این در حالی است که مدارا با دشمن هم در هر زمانی تفسیر خاص خود را دارد.

حجت الاسلام زاهدی پور خاطرنشان کرد: جهت یادآوری مجدد می‌گوییم برجام تجربه بسیار مهمی برای شناخت آمریکاست. ما در این برجام به تعبیر رهبر معظم انقلاب از حق خودمان تنازل هم کردیم، اما دیدیم که نتیجه‌ مثبت نداشت و رهبر معظم انقلاب از برجام به خسارت محض تعبیر کردند. و البته در ارتباط با مملکتداری نه کسی به اندازه ایشان می‌فهمد و نه کسی به اندازه ایشان دلسوز است. چرا که گروه‌ها و جناح‌ها اثبات کرده‌اند که منافع مملکت را به شرط منفعت خودشان می‌خواهند.

وی افزود: اما مهم‌تر اینکه نباید هر کسی به خود اجازه دهد، در هر حوزه که تخصصی در آن حوزه ندارد، وارد شده و اظهار نظر کند. چنانکه همگان حق ندارند، به تحلیل‌های سیاسی تخصصی بپردازند، که نه وظیفه آن‌هاست و نه قدرت این کار را دارند. چیزی که متأسفانه در کشور ما به وفور یافت می‌شود. امنیت یک مملکت بازیچه نیست که هر کس در گوشه‌ای از اتاق کار یا سخنرانی‌های غیر مرتبط خود به آن وارد شود.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: فریب‌خوردگان هم باید بدانند که اگر آن‌ها در خواب هم باشند، دشمن در خواب نیست، اشغال مجدد و بی‌سر و صدای افغانستان از سوی آمریکا جهت کنترل ایران، روسیه و چین است.  و البته فرزندان انقلاب، سربازان،  بسیجیان و سرداران انقلاب نخوابیده‌اند و چشم بیدار این نظام و مردمان هستند.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت:  ملت ایران مجدداً به دشمن جنایتکار و به شیطان بزرگ به تأسی از فرمایش از رهبر معظم انقلاب و فرمانده معظم کل قوا تأکید می‌کند که: دشمن بداند، اگر زورگویی و قلدرمآبی در نقاط دیگر جهان جواب می‌دهد، در جمهوری اسلامی جواب نخواهد داد و این نظام، راست‌قامت و مقتدر ایستاده است. [چرا که این کشور، کشور اهل بیت است مملکت محرم و صفر است و شعار او هیهات منا الذله و مرگ بر آمریکاست.]

وی افزود:  بار دیگر تکرار می‌کنیم، فرمایشات فرمانده معظم کل قوا را که، ملت ایران محکم ایستاده است و هر حرکت غلط نظام سلطه در قضیه‌ی برجام، با عکس‌العمل جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به به سفر رئیس جمهور ترکیه به ایران، گفت: موضعگیری‌ رییس جمهور ترکیه بعد از هفت سال همراهی با دشمنان ایران و اینکه معتقد است باید با عوامل تجزیه سوریه و عراق مقابله شود، نشان از این دارد که موضع جمهوری اسلامی ایران به ویژه رهبر معظم انقلاب یک موضعگیری حساب شده است.

*نیروی انتظامی ایران مایه افتخار و عزت برای مردم ایران است

حجت الاسلام زاهدی پور با تبریک هفته نیروی انتظامی به مرزبانان امنیت و آرزوی موفقیت برای آنان، اظهارداشت:  نیروی انتظامی ایران مایه افتخار و عزت برای مردم ایران است. و قطعا مردم قدردان این نعمت بزرگ الهی که در پرتو انقلاب به ما ارزانی شده است، هستند. و البته تقویت باورهای دینی و امنیت اخلاق محور هم پایدار، هم کم هزینه و هم گسترده خواهد بود.

وی با اشاره به آمار تصادفات در کشور ، افزود: در ارتباط با تصادفات همچنانکه رهبر عزیز انقلاب بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق، سریع و جامع برای مقابله با این مسئله و موضوعاتی همچون مقابله با قاچاق مواد مخدر و اشرار، تأکید کردند، در موضوع تصادفات جاده‌ای باید نیروی انتظامی و دستگاه‌های دیگر همچون وزارت راه و مراکز صنعتی، سهم خود را در جلوگیری از بروز چنین حوادث تلخ و ناگواری مشخص کنند و با برطرف کردن نقاط ضعف، وظیفه‌ی خود را انجام دهند.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: نظر شخص بنده این است، که اگر چه به لحاظ عاملیت در تصادف نقش عامل انسانی مهم‌تر است، اما در ارتباط با فوت و جرح و آثار تصادف، نقش جاده و خودرو به مراتب بالاتر است.

*همه پرسی کردستان عراق از چند جهت مردود است

حجت الاسلام زاهدی پور با بیان اینکه همه پرسی کردستان عراق از چند جهت مردود است، اظهارداشت:  همه پرسی در کردستان عراق اولاً مخالف قانون اساسی عراق است که چنین روندی را تأیید نمی‌کند،  ثانیاً با منافع کشورهای همسایه به ویژه ترکیه، ایران و خود عراق منافات دارد.

وی افزود: آمریکا تلاش دارد با بازی دوگانه خود در منطقه، به هدف خود یعنی تجزیه کشورهای خاورمیانه نزدیک شود. البته فعلا مصلحت و منفعت آمریکا در بازی دوگانه‌ و قرار دادن اسرائیل در پیشانی این بازی است.

خطیب نماز جمعه ماهنشان گفت: چگونه می‌شود مخالفت آمریکا را باور کرد، در حالی که هیچ اقدامی در جهت مقابله با این اقدام انجام نداده است. و البته بخشی از این نقشه معطوف به ضعف آمریکاست. چرا که آمریکا حاضر نیست، به صورتی آشکار پیامدهای شکست تلخ را بپذیرد. و این به معنای تو خالی شدن طبل آمریکایی است. آمریکا امروز توان کافی برای تأمین امنیت داخلی خود را ندارد. مرگبارترین تیراندازى در لاس وگاس نشان از عمق فاجعه در آمریکا به دلیل فرهنگ لجام گسیخته خشونت و تجارت سلاح در آمریکاست.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: بالاخره رفتار آمریکایی‌ها کاملا مشکوک است . از طرفی با همه‌پرسی مخالفت می‌کنند و از سوی دیگر زلمای خلیل‌زاد و ریچارد هالبروک به عنوان مشاور در کنار مسعود بارزانی مشغول هدایت این روند هستند. به اضافه اینکه حمایت اسرائیل به عنوان اصلی‌ترین متحد آمریکا در منطقه از همه‌پرسی کاملاً معنادار است.

وی افزود: دقیقاً همانند بازی آمریکا در داعش است که از سویی ائتلاف ضد داعش تشکیل می‌دهد و از طرف دیگر آن‌ها را از مخمصه و گرفتاری نجات می‌دهد.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: اتهام جاسوسی علیه برخی سران نظام یا خانواده آن ها از جمله خانواده آیت الله آملی لاریجانی رئیس محترم قوه قضائیه از سوی یک کانال ضد انقلاب و جاسوس و واقعاٌ مضحک است. واقعاٌ سوال این است که این کانال به چه حقی فعالیت می کند؟ قوه قضائیه فعالیت این کانال نکبت را متوقف کند. حامیان و فعالان این کانال باید شناسایی و تعقیب شوند.

 

حجت الاسلام زاهدی پور از حضور مردم شهرستان ماهنشان به ویژه جوانان در مراسمات متعدد عاشورایی تشکر کرد و اظهارداشت: حضور مردم شهرستان ماهنشان به ویژه جوانان در مراسمات متعدد عاشورایی نشان از این دارد که حرکت مردم این شهرستان در محور وحدت خود شروع شده و روز به روز عمق بیشتری می‌گیرد.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 33768  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar