امروز  شنبه,۲۸ بهمن ۱۳۹۶
بارش نخسنین برف پاییزی در ارتفاعات ماهنشان +تصاویر
۱۴ مهر ۱۳۹۶
. نظر . نظر

اولین بارش برف پاییزی همزمان با سرد شدن هوا که تا دیروز گرمای تابستان هنوز رخت بر نبسته بود مناطق بالا دست شهرستان ماهنشان را سفید پوش کرد.

به گزارش شمیم ماهنشان، طی روزهای گذشته که هنوز گرما در این شهرستان حاکم بود کارشناسان هواشناسی نوید بارش باران و کاهش دما را داده بودند اما از دیروز با نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی چند روز اخیر این منطقه را تحت تاثیر قرار داده و از دیروز بارش برف پاییزی در ارتفاعات و در روستاهای دهستان اوریاد بر زمین نشسته و منطقه را سفید پوش کرده است، همه را غافلگیر کرد.

از صبح امروز مه غلیظ به صورت مقطعی در گردنه های کوهستانی محورهای  ارتباطی ماهنشان حاکم شده است که بنا به توصیه‌های مرکز مدیریت راههای استان زنجان رانندگان عبوری از این مسیرها باید احتیاط بیشتری داشته باشند وهمچنین با توجه به   بارش برف به صورت غافلگیرانه بهتر است رانندگان نسبت به همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی موارد ایمنی را رعایت کنند..

طبق تاکیدات مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان همه رانندگان نسبت به همراه داشتن تجهیزات ایمنی و گرمایشی جدیت داشته و با رعایت احتیاط و قوانین راهنمایی و رانندگی به مسیرهای خود ادامه دهند.

حسین سلطانی، کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: موج هوای سرد و بارشها تاصبح فردا در استان ماندگار است.

طبق گفته کارشناسان هواشناسی استان دمای هوا در برخی شهرستانهای استان زنجان هم ۱۱ درجه کاهش یافته است.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 33765  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar