امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
اولین خانه بومی گردی در روستای قوزلو ماهنشان آماده پذیرایی مسافران نوروزی است/ بازدید از قلعه بهستان و دیگر جاذبه های گردشگری در ماهنشان رایگان است
۲۰ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

رییس میراث فرهنگی و گردشگری صنایع دستی ماهنشان گفت: اولین خانه بومی گردی در روستای قوزلو ماهنشان با نام خانه بومی گردی ائللر آماده پذیرایی مسافران نوروزی است.

 

عابدین صفایی نسب امروز در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان اظهارداشت: شهرستان ماهنشان با اماکن گردشگری و تاریخی آماده پذیرایی از مسافران و میهمانان نوروزی است.

وی با بیان اینکه مقدمات آمادگی این شهرستان را با همکاری اعضای ستاد استقبال از مسافران نوروزی انجام داده شده است ، افزود: برای جذب گردشگر و سمافران در ایام نوروز، اقداماتی از جمله نصب بنر های خیرمقدم ، نصب بنرهای معرفی جاذبه های گردشگری به صورت چند تصویری و تک تصویری در ورودیهای شهرها، سه راهی های های ایلی بلاغ و روستای ابراهیم آباد، نصب بنر معرفی روستای پلکانی قوزلو  و قلعه تاریخی بهستان در سطح شهر زنجان، بازدید های گروهی و …را انجام داده ایم.

رییس میراث فرهنگی وگردشگری و صنایع دستی شهرستان ماهنشان گفت: بجز اقداماتی که ذکر شد، مواردی از قبیل نصب تابلوهای راهنمای گردشگر در راه های مواصلاتی شهرستان، آمادگی خانه های گردشگر در روستای بهستان، علم کندی و خانه بومی گردی قوزلو و هماهنگی برای دریافت مجوز در روستاهای قلعه، خندقلو ، علم کندی   را برای خانه بومی گردی مد نظر داریم.

صفایی نصب اظهارداشت: ماهنشان سالانه میزبان دهها گردشگر از سراسر ایران و خارج از کشور است که تعطیلات نوروزی و بهاری نیز بهترین فرصت برای بازدید از مکان های تاریخی و طبیعی برای گردشگران و مسافران است.

وی با بیان اینکه مسافران و میهمانان نوروزی در هر ساعت از روز می توانند با تماس از شماره ۰۲۴۳۶۲۲۲۴۵۳ برای هماهنگی اقامت های خود در خانه های گردشگری و بومی گردی تماس حاصل فرمایند،افزود: اداره میراث فرهنگی شهرستان ماهنشان در ایام تعطیلات برنامه های مختلفی برای جذب گردشگر مد نظر داشته  و در این تعطیلات برای مسافران نوروزی خدمات ارائه خواهد داد.

رییس میراث فرهنگی وگردشگری و صنایع دستی شهرستان ماهنشان با اشاره به قلعه های معروف ماهنشان خصوصا مشخصات قلعه تاریخی بهستان، گفت: یکی از بیست قلعه موجود و مهم در شهرستان ماهنشان کهن دژ یا قلعه بهستان است.

صفایی با بیان اینکه بازدید از کلیه مکان های تاریخی و گردشگری این شهرستان رایگان بوده اظهارداشت: برخی از مکان های تاریخی و گردشگری این شهرستان  مغفول مانده بود که چند سالی است با کمک سایت خبری شمیم ماهنشان و دیگر خبرگزاری های استان این جاذبه ها معرفی و مردم هم استقبال خوبی دارند.

وی افزود: جاذبه های گردشگری از جمله روستای پلکانی قوزلو، دریاچه طبیعی خندقلو، معدن مس بایچه باغی، قلعه بهستان، روستای علم کندی، قارقالان و … از مهمترین مکان های تاریخی و گردشگری این شهرستان به شمار می آید.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 35720  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar