امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
امربه معروف و نهی از منکر تأمین کننده آزادیهای اجتماعی جامعه است
۱۵ اسفند ۱۳۹۴
. نظر . نظر

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: امربه معروف و نهی از منکر تأمین کننده آزادی های اجتماعی جامعه است که اگر این فریضه در جامعه اجرا نشود هرج و مرج فراگیرشده و نمی توان به اهداف فردی و اجتماعی رسید.

به گزارش شمیم ماهنشان «حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور» امام جمعه ماهنشان در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اظهارکرد: اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مهم است، چرا که خداوند متعال خود را عامر به معروف و نهی از منکر معرفی می کند «ان الله یأمرو بالعدل و الاحسان…» بنابراین خداوند به خوبی ها امر می کند و فرق بسیاری با در خواست و هدایت دارد، چرا که اگر امر نبود عذاب نبود و اگر این امر اجرا شود و عملی باشد بهشت و رضوان پاداش آن خواهد بود.
وی با بیان اینکه باید شاخص‌های امر به معروف ارتقا یابد و نباید بگذاریم بعضی از شاخص‌ها به فراوانی برسد که باید حذف شوند، افزود: بی‌توجهی به این فریضه الهی هزینه‌های بسیاری را بر نظام و انقلاب وارد می‎کند.
امام جمعه ماهنشان گفت: اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر نه تنها یک قانون اجتماعی بلکه یک قانون الهی است که دین مبین بر آن تاکید بسیار ویژه‌ای دارد.
حجت الاسلام زاهدی پور با بیان اجرای تذکر لسانی هر چند گاهی در سطح ماهنشان و لازمه اجرای امر به معروف و نهی از منکر بسترسازی است،اظهارکرد: برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر تعدادی از بسیجیان بازوبند متذکر لسانی ببندد و در سطح خیابان با دیدن مواردی تذکر دهد که اگر امر به معروف ترک شود دگرگونی ارزش‌ها اتفاق می‌افتد.
فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان و دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر در این جلسه اظهارکرد: باید در نظر داشت که بی‌توجهی به مسئله امر به معروف و نهی از منکر تبعات سوئی را برای جامعه و شهروندان به دنبال خواهد داشت که این موضوع می‌تواند ضربات مهلکی بر پیکره خانواده‌ها وارد کند به همین مناسبت در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر پنجمین جلسه این ستاد تشکیل شد.
«مجتبی برزگر» گفت: اولویت اول این برنامه ها و تشکیل جلسات، نهادینه شدن فرهنگ عمومی، عمومی شدن تذکر لسانی، تذکر لسانی وظیفه همگانی و بحث آشنایی با قانون امر به معروف که در قالب کتابچه توزیع شده است، می باشد.
وی با شاره به اهداف پنجمین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: اهداف جلسه امروز انجام اقدامات پیشگیرانه از وقوع اتفاقات ناگوار در آستانه عید نوروز، گزارش معاونتها در خصوص عملکردها، دعوت از معاونین جهت شرکت در همایش استان زنجان، ساماندهی محیط های گردشگری و تفریحی و تاریخی و ارزشی سازی آنها ، در نظر داشتن مکان هایی برای برپایی نماز جماعت و ایجاد تابلوها از احادیث و روایات در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.
فرمانده سپاه ناحیه ماهنشان گفت: با توجه بهبرگزاری برنامه های روشنگری در سطح حوزه ها و پایگاهها ی تابعه، امسال ۲۰ مورد دستگاهها و تجهیزات ماهواره را به صورت داوطلبانه تحویل داده اند و برای استقبال از این اقدام سپاه ناحیه از آنها تجلیل به عمل آورده است.
برزگر اظهارکرد: ، شوراهای امربه معروف و نهی از منکر در بعضی از ادارات فعال شدند و همچنین کلاس های آموزشی برای دانشجویان نیز برگزارشده است.
انتهای پیام /

  کد مطلب: 23567  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar