امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
امربه معروف و نهی ازمنکر از بیماریهای روحی و روانی جامعه جلوگیری می کند
۱۰ دی ۱۳۹۴
. نظر . نظر
به گزارش شمیم ماهنشان، «حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور » در چهارمین جلسه ستاد امربه معروف ونهی ازمنکر اظهارکرد: ویژگی های امت رسول اکرم (ص) ...

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: امر به معروف و نهی از منکر از بیماریهای روحی و روانی جامعه جلوگیری می کند و برخی از فساد ها و مشکلات به وسله اجرایی شدن این فریضه رخ نمی دهد.

به گزارش شمیم ماهنشان، «حجت الاسلام حسینعلی زاهدی پور » در چهارمین جلسه ستاد امربه معروف ونهی ازمنکر اظهارکرد: ویژگی های امت رسول اکرم (ص) عمل به فریضه امربه معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: خود پیامبر (ص) می فرماید بهترین مردم از امت من کسانی هستند که امر به معروف و نهی ازمنکر را اجرایی می کنند و اگر این فریضه اجرایی نشود جزء بهترین امت رسول الله (ص) نمی باشید.

امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: اگر امربه معروف ونهی از منکر را در جامعه اجرایی نکنید اشرار بر شما مسلط می شود و قطعا در شرایط کنونی جامعه ما از مصادیق این فریضه انتخابات است.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارکرد: یکی از منکرات مهمی که اشرار را بر ما مسلط می کند و مطرح شد  تا عملی شود مسئله شورای رهبری است، که با مطرح شدن و عملی شدن آن جامعه را فشد می کند با طرح این موضوع مشورت هم به درد نمیخورد اگر رهبر چند نفر باشد تصمیم گیریها با مشورت به تأخیر می افتد جامعه به هرج و مرج رسیده و دشمن سوءاستفاده می کند و به اهداف می رسد.

وی افزود: اگر امربه معروف و نهی از منکر را مردم عمل کنند جامعه به آبادانی میرسد البته آبادانی غرب که مطرح میکنند آن آبادانی آباد نیست و درجایی از جمله آمریکا  ۲۵۰ میلیون سلاح روزانه تولید و در هر ۱۱ ثانیه تیراندازی رخ می دهد که آباد نیست .

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان ماهنشان با بیان اینکه بی‌توجهی به این مهم و نادیده گرفتن آن به جامعه ضربه می‌زند گفت: فریضتین امر به معروف و نهی از منکر دو اصل مهم و اساسی است که در پیشرفت جامعه اثرگذار است.

«مجتبی برزگر» اظهارکرد: امر به معروف و نهی از منکر اصل و اساس است و باید افرادی که در دل این شوراها قرار می گیرند با اشتیاق و تمام توان خود وارد کار شوند.
وی افزود: این یک توفیق الهی است که خداوند به افراد عضو شوراهای امر به معروف و نهی از منکر عطا نموده است تا عامل هدایت جامعه به سوی سعادت باشند.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان ماهنشان اضافه کرد: قانون امر به معروف و نهی از منکر جدید در کتابچه توزیع شده است و به دست اعضای ستاد ارسال شده است.

در این جلسه اعلام شد : دبیر خانه ستاد احیای امربه معروف و نهی ازمنکر شهرستان در پیگیری مصوبات جلسات قبل اهتمام بیشتری داشته باشند.

بخشداری مرکزی در خصوص تعهدات خود بر یوار نویسی دو مورد در روستای ماد آباد اقدام کند.

دانشگاه های آموزشی امر به معروف و نهی از منکر را به دانشجویان جدی گرفته و گزارش آن را به دبیرخانه ارسال کنند.

ناجای شهرستان  آموزشی در سطح اداره خود انجام دهد

  کد مطلب: 22118  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar