امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
اقدام جالب شیخ رجبعلی خیاط در حمایت از مستأجر
۲۳ شهریور ۱۳۹۳
. نظر . نظر
امروز 22 شهریور، سالگرد رحلت رجبعلی نكوگويان معروف به "جناب شيخ" و یا "شيخ رجبعلی خياط" است. شیخی که بدون اینکه به مکتبی برود و یا ...

شیخ گفت: داداش جون فرزند دار شدی خرجت بالاتر رفته ، از این ماه به جای ۲۰ ریال ۱۸ ریال اجاره بده ، ۲ ریالشم واسه فرزندت خرج کن ، این ۲۰ریال رو هم بگیر اجاره ی ماه گذشته ایه که بهم دادی ، هدیه ی من باشه برای قدم نوزادت.امروز ۲۲ شهریور، سالگرد رحلت رجبعلی نکوگویان معروف به “جناب شیخ” و یا “شیخ رجبعلی خیاط” است.

شیخی که بدون اینکه به مکتبی برود و یا اینکه دوره خاصی رابگذراند پا جای پای بزرگانی گذاشت که عرفان را به خوبی می شناختند.اگر چه از شیخ رجبعلی خیاط خاطرات و ویژگی های زیادی نقل شده است که در عصر امروز کم نظیر و شاید بی نظیر باشد، اما با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور و با توجه به فشار اقتصادی بر مردم مخصوصا در بحث مسکن که از آن به عنوان بزرگترین مانع به منظور افزایش جمعیت خانواده ها یاد می شود، ذکر خاطره زیر از این شیخ بزرگوار به مناسبت سالگردش خالی از لطف نیست.

شیخ رجبعلی زندگی ساده ای داشت ، خودش خیاطی می کرد و با دسترنج خودش به سختی روزگار می گذراند ، شیخ مستاجری داشت که در قسمتی از خانه ی او ساکن بودند ، زن و شوهر جوانی بودند که احتیاج به منزل داشتند ، ۲۰ ریال هم ماهیانه به شیخ اجاره می دادند.

پس از مدتی مستاجر شیخ رجبعلی خیاط صاحب فرزند شد ، مرد مستاجر به خانه ی شیخ رفت ،شیخ در گوش راست نوزاد اذان و در گوش چپ اقامه گفت و برای فرزندش دعا کرد.
مادر و پدر نوزاد خوشحال از جای خودشان برخاستند تا به خانه بروند که شیخ به پدر نوزاد گفت: کمی صبر کن باهات کار دارم …

مرد مستاجر کنار شیخ نشست ، شیخ گفت:
” داداش جون فرزند دار شدی خرجت بالاتر رفته ، از این ماه به جای ۲۰ ریال ۱۸ ریال اجاره بده ، ۲ ریالشم واسه فرزندت خرج کن ، این  ۲۰ریال رو هم بگیر اجاره ی ماه گذشته ایه که بهم دادی ، هدیه ی من باشه برای قدم نوزادت”

روحش شاد و یادش گرامی‌باد.

  کد مطلب: 7784  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar