امروز  سه شنبه,۱ اسفند ۱۳۹۶
افتتاح شش پروژه همزمان با دهه فجر در ماهنشان/افتتاح نمایشگاه انقلاب در آیینه هنر+تصاویر
۱۴ بهمن ۱۳۹۶
. نظر . نظر

پروژه های ساماندهی آرامستان بهشت زهرا، آسفالت ریزی معابر، ۴ پروژه پرورش ماهی با حضور امام جمعه و فرماندار و سایر مسئولین شهرستان ماهنشان همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح شد.

 

به گزارش شمیم ماهنشان، همزمان با ایم ده هه مبارک فجر با آغاز چهلمین بهار انقلاب نظام جمهوری اسلامی ایران در شهرستان ماه نشان چندین پروژه از قبیل پروژه ساماندهی و دیوارکشی آرامستان بهشت زهرا، افتتاح پروژه آسفالت ریزی معابر شهر ماه نشان، افتتاح همزمان ۴ پروژه پرورش ماهی و  افتتاح نمایشگاه خوشنویسی، نقاشی و عکاسی انقلاب اسلامی در شهرستان ماه نشان افتتاح و به بهره برداری رسید.

عابدینی سرپرست شهردارماهنشان در گفت و گو با خبرنگارشمیم ماهنشان گفت: افتتاح پروژه های شهرداری ماهنشان دردهه مبارک فجر، فاز اول طرح ساماندهی آرامستان شهرماهنشان ،پروژه دیوارکشی محوطه آرامستان- بااعتباری بالغ بر ۱۵۰میلیون تومان از محل اعتبارات بند و تبصره ۶قانون بودجه تامین اعتبار هزینه شده است.
وی با اشاره به مشخصات فنی پروژه افزود: مشخصات فنی پروژه شامل ۳۰۰متر طول دیوارکشی و مقدار ۴۵۰مترمربع سنگ نما در آن بکاررفته است که باتوجه به اهمیت معنوی آرامستان در اذهان عمومی و اثرات آن بر روان شهروندان و بنا به سه دلیل عمده احداث دیوار در دستور کار شهرداری قرارگرفت .
عابدینی اظهارداشت: مطابق ماده ۵۵قانون شهرداری ساماندهی آرامستان جزو وظایف قانونی شهرداری میباشد و باتوجه به اینکه آرامستان در ورودی شهرماهنشان قرارگرفته و دارای منظر نامناسب بود و همخوان با فضاهای اطراف به شمار نمی رفت و همچنین، عدم سازگار فضای وکاربری آرامستان با کاربری مجاور خود یعنی بیمارستان ضرورت احداث دیوار وجداره سازی بیرونی آرامستان پیش از پیش احساس شد.
سرپرست شهردار ماهنشان گفت: مضافا اینکه افرادی که درحال ترددوعبورومرور بودندازنظر بصری بافضای متروک ومرده ای روبرو میشدند لذا شهرداری بااحداث دیوار به فضای ورودی شهر پویایی و سیما ومنظر مطلوب بخشید.
عابدینی با اشاره به پروژه بعدی اظهارداشت:پروژه بعدی مربوط به آسفالت معابر شهرماهنشان بوده که مشخصات فنی پروژه عبارت است از زیرسازی به مقدار ۱۰۰۰۰مترمربع به اندازه مساحت دو زمین فوتبال وآسفالت ریزی به مقدار یک ونیم کیلومترباعرض متوسط ۶متر ولکه گیری به مقدار یک کیلومتر مربوط به نوارحفاری است که اعتبار این پروژه ها ازمحل قیریارانه ای و اعتبارات تملک دارایی ای وسرمایه ای به مبلع ۱۹۰میلیون تومان تامین شده است‌.
وی افزود: این پروژه ها درراستای بهبود شبکه معابر وعبور مرور شهرماهنشان وخدمت رسانی به شهروندان عزیز شهرماهنشان به بهره برداری رسید.

رستمی مدیر جهاد کشاورزی نیز در حاشیه مراسم افتتاح گفت: همزمان با دهه مبارک فجر ۴ پروژه پرورش ماهی با تولید ۴۶ تن قزل آلا با سرمایه گذاری ۶ میلیون و ۲۰۰ ریال با اشتغالزایی برای ۷ نفر افتتاح شد.

به مناسبت ایام پیروزی انقلاب ,نمایشگاه انقلاب در آئینه هنر شامل آثاری در زمینه خوشنویسی از استاد کریمی در بخش ثلث و استاد ریاحی در شکسته نستعلیق و استاد نیک بین در نستعلیق و آثار نقاشی با رنگ روغن سرکار خانم لیلا مرادی بهستانی درایام دهه فجر در فرهنگسرای الغدیر ماهنشان دائر و با حضور مسئولین افتتاح شد.

همچنین نمایشگاهی از تصاویر ایام انقلاب در گالری فرهنگسرا نیز برپا شده که ساعات بازدید ۸ صبح الی ۱۴ بعدازظهر است.

 

 

 

انتهای پیام/

 

  کد مطلب: 35345  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar