امروز  سه شنبه,۱ اسفند ۱۳۹۶
اعزام تیم های پزشکی جهادی به روستای محروم ماهنشان +تصاویر
۱۷ بهمن ۱۳۹۶
. نظر . نظر

تیم بسیج کارمندی جامعه پزشکی همزمان با ایام دهه مبارک فجر به همت سپاه ناحیه ماهنشان، شبکه بهداشت و درمان و هلال احمر شهرستان به روستای محروم مغانلو اعزام شدند.

به گزارش شمیم ماهنشان، مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ماهنشان در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان اظهارداشت: اعزام تیم پزشکی جهادی با هدف ارائه خدمات پزشکی به مناطق محروم از برنامه های بسیج سازندگی و بسیج کارمندی است که هر ساله چندین نوبت در این شهرستان انجام می شود.

محمد رحمانی اظهارداشت: امسال به مناسبت ایام مبارک دهه فجر تیم پزشکی با همکاری شبکه بهداشت و درمان و جمعیت هلال احمر قرار بود به روستاهایی که فاقد خانه بهداشت و تحت خدمات بهداشتی نیستند اعزام شوند اما به علت برودت هوا و سختی راه های ارتباطی روستاهای دور افتاده به خاطر برف و کولاک این تیم در روستای محروم مغانلو مستقر و به اهالی خدمات ارائه دادند.

وی افزود: تیم پزشکی متشکل از پزشک عمومی، ماما، پرستار، کارشناس دارو  همراه با وسایل و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای ارائه خدمات به مردم روستای مغانلو اعزام شدند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ماهنشان، گفت: با مستقر شدن تیم پزشکی  ۸۵ نفر از اهالی روستای مغانلو را  به‌صورت رایگان ویزیت کردند،در این اعزام تیم مامایی برای مراقبت از زنان باردار در این روستا خدمت مامایی ارائه دادند.

رحمانی با بیان اینکه مراجعه‌کنندگانی که بنا به تشخیص پزشکان درمانگر نیاز به خدمات تخصصی‌تر دارند به متخصصین استان و شهرستان معرفی می شوند، اظهارداشت: در چند اعزامی که  تاکنون توسط بسیج جامعه پزشکی ماهنشان انجام‌شده، پزشکان با مشاهده اوج محرومیتی این منطقه و نداشتن امکانات بهداشتی درمانی، خود برای اعزام پیش‌قدم می‌شوند و برای معاینه و درمان ‏رایگان مردم این مناطق کمر همت می‌بندند‎.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 35416  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar