امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
اشرافی گری مسئولان مانع درک مشکلات اقشار ضعیف جامعه می شود/باید با اخلالگران امنیت در جامعه به شدت برخورد شود
۴ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

امام جمعه شهردندی گفت: اشرافی گری مسئولان مانع درک مشکلات اقشار ضعیف جامعه می شود.

به گزارش شمیم ماهنشان، حجت الاسلام حسینی نسب امام جمعه شهر دندی در خطبه های نماز جمعه با توصیه خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی و ترک گناه، گفت: کوچک شمردن و فراموش کردن گناهان از حیله های شیطان برای هلاکت انسان است.
امام جمعه شهر دندی با تسلیت به شهادت رسیدن ۵ تن از نیروهای انتظامی در تهران گفت: شهادت ۵ نفر در این حادثه نشانه صبوری و مماشات نیروی انتظامی است ولی مماشات با اغتشاشگران کافی است و باید با اخلالگران جامعه با شدت برخورد شود.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم آذربایجان شرقی به تشریح سه خطر پیش روی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: ارتجاع، اشرافی گری، و امید به دشمن سه خطر و آفت انقلاب اسلامی است.
حسینی نسب از ارتجاع به عنوان اولین آفت انقلاب نام برد و گفت: ارتجاع یا برگشت به عقب و یا سستی در حرکت انقلابی و یا خط عوض کردن نیروهای انقلابی برگشت از مسیر انقلاب و آفت نظام اسلامی است و انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن خطر ارتجاع را خنثی می کند.
خطیب جمعه شهر دندی از اشرافی گری و تجمل گرایی بعنوان دومین آفت انقلاب اسلامی یاد کرد و با بیان اینکه انقلاب اسلامی، انقلاب مستضعفان و محرومان است که در تمام دوره های انقلاب در صف مقدم بوده اند اما همچنان در محرومیت به سر می برند، گفت: اشرافی گری مسئولان مانع درک مشکلات اقشار ضعیف جامعه می شود و بی توجهی به محرومان و مستضعفان نتیجه اشرافی گری است.
امام جمعه شهر دندی گفت: ساده زیستی از اصول انقلاب است و اگر مسئولان از ساده زیستی به تجمل گرایی سوق پیدا کنند، نشانه دوری آنها از آرمانهای انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام حسینی نسب اتکاء به دشمن و امید به بیگانگان را سومین آفت انقلاب دانست و با بیان اینکه امید به دشمن با استقلال کشور ناسازگار است و باید استقلال کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی حفظ شود، گفت: برجام یک نمونه از اعتماد و امید به دشمن بود که هیچ سودی برای کشور نداشت و همین دیروز هم آقای عراقچی گفت: ایران برجام را موفق نمی داند چرا که ایران از آن بهرمند نشده و تحریم برداشته نشده است.
خطیب جمعه شهر دندی با اشاره به روز امور تربیتی و تربیت اسلامی و با بیان اینکه تاسیس این نهاد یادگار شهیدان رجایی و باهنر با هدف تشویق دانش آموزان به ارزشهای اسلامی است، گفت: دوره جوانی و نوجوانی بهترین زمان جهت آشنایی با ارزشهای اسلامی و تربیت الهی است.
امام جمعه شهر دندی گفت: سند ۲۰۳۰ که با هدف جدایی دانش آموزان از ارزشهای الهی است، کاملا با تربیت اسلامی مغایرت دارد.
حسینی نسب در پایان از حضور پرشور مردم، جوانان و نوجوانان در مراسم های ایام فاطمیه و از خیّران بخش انگوران و شهر دندی جهت کمک به احسان سفره حضرت زهرا(س) و از نیروی نظامی و انتظامی به جهت تامین نظم امنیت مراسم های فاطمیه و رئیس و اعضای ستاد نماز جمعه بخاطر هماهنگی و اجرای برنامه ها تشکر کرد.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 35612  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar