امروز  سه شنبه,۱ اسفند ۱۳۹۶
استاندار زنجان در سفر یک روز به ماهنشان:انقلاب اسلامی معادلات جهانی و تقسیم بندی شرق و غرب را به هم زد
۲۰ بهمن ۱۳۹۶
. نظر . نظر

استاندار زنجان با بیان اینکه انقلاب اسلامی معادلات جهانی و تقسیم بندی شرق و غرب را به هم زد، گفت: استقلال جمهوری اسلامی که از دستاوردهای انقلاب است، هویت غرب و شرق را به هم زد.

به گزارش شمیم ماهنشان، درویش امیری امروز در سفر یک روزه به ماهنشان قبل از حضور در نماز جمعه عبادی و سیاسی مورد استقبال مسئولین در میدان امام خمینی ره قرار گرفت، وی ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا در مزار شهدا،  با حضور در منزل حاج محمود کریمی باخانواده شهیدصادق کریمی دیدار کرد.

درویش امیری قبل از خطبه های نماز جمعه ماهنشان با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی اظهارداشت: انقلاب اسلامی ایران با همه سختی ها و دشواریها و کینه ورزی ها و دشمنی های دشمنان، بخصوص آمریکا، با اقتدار و سربلندی به اینجا و چهلمین سالروز پیروزی خود رسیده است.

وی با بیان اینکه سه عامل و عنصر اصلی در حفظ و ماندگاری انقلاب دخیل بوده است، افزود: اولین عامل و عنصر اصلی برای حفظ انقلاب اسلامی ، وجود ملت ایران است که باعث شده راه امام و  یاد شهدا نیز استقرار و حفظ شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه وجود معمار کبیر انقلاب اسلامی عنصر و عامل دیگر پیروزی انقلاب بود، گفت: امام راحل معمار و بنیان گذار انقلاب اسلامی بود که نقش اساسی در به پیروزی رساندن انقلاب ایفا کرد.

امیری اظهارداشت: نقطه مشترک ملت ایران که زیر پرچم سه رنگ با وحدت و همدلی برای پیروزی انقلاب و ماندگاری آن جانفشانی کردند، اسلام است .

استاندار زنجان گفت:همه اقشار برای استمرار و پایداری و اقتدار انقلاب و عبور از بحرانها و سختی ها زیر سه رنگ پرچم واحد با پشتیبانی از ولایت فقیه راه چهل ساله انقلاب اسلامی را باید طی کرد.

امیری اظهارداشت: انقلاب اسلامی در طول چهل سال فراز و نشیب های فراوانی را طی کرده است، اما جمهوری اسلامی در این مدت کارنامه سراسر افتخارو درخشانی  را داشته است و در حوزه های مختلف، تولید، صنعت،توسعه راه و شهر، علمی و دانش، پژوهش و تکنولوژی، دفاعی، و ….گام های موثری در کشور برداشته است.

وی با اشاره به پیشرفت حوزه های دفاعی و قدرت نظامی کشور، افزود: بعد از انقلاب با پیشرفت هایی که در حوزه های نظامی و دفاعی داشتیم، ایران اسلامی تمامی معادلات سیاسی بین المللی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ،عدالت ، اخلاق و منطق را رعایت می کرد، گفت: برای دستاوردهای انقلاب و بازگو کردن آنها باید صادقانه قضاوت کرد و دستاوردهای بزرگ انقلاب را بیان و کارهایی را که در زمین مانده با همدلی و نصیحت و اخلاق مداری هم انجام داد.

درویش امیری برخورداری اکثر روستاهای استان از نعمت گاز، افزایش تعداد دانشجو ها ، دانشگاهها و مراکز آموزشی و … را از دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای مهمی از جمله، گاز، برق، تاسیس دانشگاهها و مراکز آموزشی و… داشته است که ۷۵ روستا در همین دهه فجر امسال از نعمت گاز بهره مند شده و تعداد دانشجو از ۴۵۰ دوران انقلاب به ۶۵ هزار نفر رسیده است.

*دیدار با خانواده شهید صادق کریمی در ماهنشان
درویش امیری استاندار زنجان گفت: جمهوری اسلامی از آغازش تا به امروز از حوادث سخت و تلخی برخوردار بود،کینه های دشمنان برای براندازی این نظام کم نبوده و از هر نقشه و ترفندی استفاده کردند.
درویش امیری اظهارداشت: این انقلاب با حوادث و سختی ها و با دشمنی دشمنان خارجی و نااهلان داخلی به اینجا رسیده و همچنان که با قامت استوار و سربلندی ایستاده ،۲۳۵ هزارشهید دادیم و این درخت انقلاب با خون این شهیدان آبیاری شده و فلسفه خون شهادت و شهدا اجازه سرنگونی انقلاب را نخواهد داد و این انقلاب که ریشه دوانیده با هر نسیمی نمی لرزد.
وی افزود؛ این انقلاب با حضور خانواده های شهدا که هم پیمان با آرمانهای انقلاب و شهدا و امام است پایدار خواهد ماند.
استاندار زنجان گفت: دیدار با خانواده های شهدا وظیفه مسئولین است که با حفظ و زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت ،این نظام را پویا می کند.

*خاتمی نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس گفت: برای تجدید عهد و ارادت در محضر خانواده شهدا حاضر شدیم تا بتوانیم با ارشاد خانواده شهدا در مسیر شهدا نقش و وظیفه خود را به خوبی ایفا کنیم.

*حجت الاسلام زاهدی پور امام جمعه شهرستان ماهنشان نیز در دیدار خانواده شهید صادق کریمی ضمن گرامی داشت یاد و خاطرشهدا گفت:زنده نگهداشتن یاد و خاطر شهدا کمتر از شهادت نیست و ما باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم

*همزمان ۲ باب پانیسون پزشکان و هفت باب خانه بهداشت روستایی با اعتبار یک میلیارد و ۳۷۰میلیون تومان باحضور استاندار زنجان و دکتر خاتمی و سایر مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

 

انتهای پیام/

 

  کد مطلب: 35464  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar