امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
ادامه راه شهدا عامل اقتدار انقلاب و نظام اسلامی است/ماهنشان ۱۳۸ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است
۲۱ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

رییس بنیاد شهید شهرستان ماهنشان گفت: ادامه راه شهدا، عامل اقتدار انقلاب و نظام اسلامی است.

«علی اکبر بیستونی تنها » در گفت و گو با خبرنگار شمیم ماهنشان با گرامیداشت روز شهدا مصادف با ۲۲ اسفند ماه، اظهارداشت: برای پاسداشت  و جلوگیری از هدر رفت خون شهدا باید راه و منش شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ادامه‌دار باشد برای اینکه تنها عامل تقویت اقتدار کشور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با بیان اینکه در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز ۲۲ اسفند به عنوان روز تجلیل از شهدا نام گذاری شده است ، افزود: بنیاد شهید به فرمان حضرت امام(ره) در سال ۵۸ با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاسیس شد و روز بزرگداشت شهدا در سال ۸۳ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید که برنامه بنیاد شهید ماهنشان ضمن دیدار با امام جمعه شهرستان در مزار شهدا حاضر شده و با آرمان های امام و شهدا تجدید میثاق خواهیم کرد.

رییس بنیاد شهید شهرستان ماهنشان گفت: شهرستان ماهنشان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی ۱۳۸ شهید -که ۸۹ شهدا دارای پرونده در این اداره بوده- ۷۴ جانباز، ۱۵ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، و هم اکنون ۷۲ والدین این شهدا ، ۲۷ نفر از همسران شهدا و ۳۰ فرزند شهدا  در قید حیات هستند.

بیستونی با بیان اینکه بنیاد شهید در سه حوزه برای خانواده شهدا خدمات ارائه می دهد، اظهارداشت: بنیاد شهید در سه حوزه معاونت اجتماعی، معاونت درمان و معاونت فرهنگی برای خانواده شهدا خدمات ارائه می دهد.

وی افزود: در سال جاری بنیاد شهید شهرستان ماهنشان در حوزه معاونت اجتماعی برای شش نفر از خانواده شهدا، معافیت سربازی گرفته است.

*ایجاد اشتغال برای ۱۰ نفر و ۸۳ فقره وام  از صندوق شاهد در راستای اقتصاد مقاومتی

رییس بنیاد شهید شهرستان ماهنشان در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و اهمیت اقتصاد مقاومتی، گفت: این اداره در سال جاری برای ۱۰ نفر از خانواده های شهدا با مبلغی بالغ بر ۲۰ میلیون تومان برای ایجاد اشتغالزایی و ۸۳ فقره وام از صندوق شاهد با مبلغی بالغ بر بیش از ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات ارائه داده است و همچنین مجوز اشتغال برای ۱۲ نفر و معرفی به اداره جهاد کشاورزی و اداره بازرگانی انجام داده  است.

بیستونی اظهارداشت: امسال برای ۷ نفر وام مسکن، برای ۲۹ نفر با مبلغ ۲۷۰ میلیون تومان وام بانکی از بانک ملی استان و برای ۳۹ نفر تخفیف انشعاب، تسهیلات ارائه شده است.

وی افزود: در حوزه معاونت درمان امسال با تشکیل کمیسیون تعیین درصد،  شش نفر شرکت داده و همچنین برای ۷ نفر با تشکیل کمیسیون ،حق پرستاری، موافقت شده است.

رییس بنیاد شهرستان ماهنشان با اشاره به دیگر خدمات در حوزه معاونت درمانی گفت: برای سه نفر کمیسیون حالت اشتغال تشکیل و تایید و حقوق برقرار شده است و همچنین هزینه های درمانی جامعه هدف ۱۰۰درصد پرداخت شده است .

بیستونی با اشاره به اینکه اداره بنیاد شهید در هزینه های درمانی کمک حال خانواده های شهدا است، اظهارداشت: امسال هزینه های دندان،عینک، سمعک و غیره به بیش از ۴۰ نفر د ر سال جاری پرداخت شده است.

*۱۱۰ مورد دیدار با خانواده های شهدا در ماهنشان

وی افزود: بنیاد شهید در حوزه های فرهنگی نیز برنامه های مختلفی در سطح شهر و خانواده های شهدا انجام داده است که از جمله آنها، غبار روبی از مزار مطهر شهدا، برگزاری مراسمات گرامیداشت یادو خاطره شهدا و تجلیل از خانواده های معظم شهدا، شرکت در برنامه های ملی و مذهبی، برگزاری مسابقات و برنامه های  قرآنی ، پرداخت شهریه های دانش اموزان، دانشجویان و کلاسهای جبرانی برای فرزندان ایثار گر، جانبازان و آزادگان، پرداخت وام ازدواج برای شش نفر و دیدار ۱۱۰ مورد با خانواده های معظم شهدا در سال جاری انجام شده است.

انتهای پیام/

 

  کد مطلب: 35732  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar