امروز  دوشنبه,۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
اجرای امر به معروف و نهی از منکر مستلزم کمک های مردمی است
۱۲ آبان ۱۳۹۴
. نظر . نظر
«علیرضا صالحی» در گفت و گو با خبر نگار اوج بیداری با اشاره به نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، ...

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان گفت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر مستلزم حمایت ها و کمک های مردم است، چرا که اگر به این فریضه اهمیت ندهند این امر در زمین خواهد ماند و عواقب اجرایی نشدن آن دامن همه را خواهد گرفت.

«علیرضا صالحی» در گفت و گو با خبر نگار اوج بیداری با اشاره به نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، اظهارکرد: اگر همه ی فروع دین را در یک طرف بگذاریم و امر به معروف و نهی از منکر را در یک طرف دیگر، باز هم به آن اندازه به این فریضه نخواهد رسید، ارزش و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما نهادینه شده است و قانون آن نیز به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، بنابراین برای همه ما لازم الاجرا است.

وی با اشاره به حوادث تاریخ، افزود: اگر نگاهی به حوادثی که در  انقلاب اسلامی رخ داد، بیاندازیم، می بینیم که دفاع مقدس خود  یک نوع امر به معروف و نهی از منکر هست چرا که بزرگترین حادثه بعد از انقلاب اسلامی در صدد حفظ دین و احیای آن اتفاق افتاده است، لذا  امر به معروف و نهی از منکر هیچ گاه تمام شدنی نیست و هر روزه برای همه یک تکلیف است.

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در استان زنجان و شهرستانها بسیار فعال است و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور هم اعلام کردند که استان زنجان از بهترین استانها در مقوله این فریضه است و بستری برای اجرای صد در صدی قانون آن است.

صالحی خاطر نشان کرد: همه اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در یک تعامل بسیار خوب با امام جمعه استان زنجان هستند تا این فریضه و قانون آن را  بتوانند در استان به نحو احسن اجرایی کنند .

وی با اشاره به قیام و حرکت سید الشهدا (ع)، اظهارکرد: امام حسین (ع) فرمودند، من خروج می کنم برای امر به معروف و نهی از منکر، از مشخصه ها و شاخصه های اجرایی این فریضه این است که، عملت در دیگران تأثیر داشته باشد و دوم اینکه برای خودت ضرری نداشته باشد.

فرمانده انتظامی استان زنجان تأکید کرد: گاهی اوقات در اجرای امر به معروف و نهی از منکر برای حفظ و احیای دین اسلام باید از جان، مال، فرزند و.. گذشت، اما گاهی برای امر یک معروف جزئی و منکر که می شود لسانی تذکر داد نباید جان خود را به خطر بیاندازد و اگر احساس کند به خاطر موارد جزئی جانش در خطر است نباید اقدام کند.

انتهای پیام/

 

  کد مطلب: 21020  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar