امروز  دوشنبه,۲۸ اسفند ۱۳۹۶
آمر به معروف و ناهی از منکر باید عامل به آنها باشد
۱۰ اسفند ۱۳۹۶
. نظر . نظر

امام جمعه شهردندی گفت: آمر به معروف و ناهی از منکر باید عامل به آنها باشد.

به گزارش شمیم ماهنشان: همایش فرماندهان پایگاه ها و اعضای ارکان گردان بیت المقدس بخش انگوران و شهر دندی با موضوع فعالیت بسیج گشت محلات، در حوزه مقاومت شهید چمران شهر دندی برگزار شد.
حجت الاسلام حسینی نسب امام جمعه بخش انگوران و شهر دندی در این مراسم با تاکید بر محاسبه نفس، گفت: خود سازی و تهذیب نفس از تفکرات بسیج است و امام ره به عنوان مبدع بسیج و مقام معظم رهبری الگوی بسیجیان بر خود سازی تاکید دارند.
وی با بیان اینکه محاسبه نفس قبل از مورد محاسبه دیگران قرار گرفتن یکی از تاکیدات قران و روایات است، گفت: در آخرین روزهای سال، بهترین است عملکرد خود را مورد محاسبه و سنجش قرار دهیم و بر کارهای که در قبال وظیفه شرعی و قانونی انجام داده ایم شکر گذاری و از کوتاهی های خود توبه کنیم و آنها را جبران نمایم.
وی با بیان اینکه بهترین عنوان که برای کار بسیج گشت محلات می توان نام نهاد، امر به معروف و نهی از منکرات است، گفت: امر به معروف و نهی از منکرات شرایطی دارد و از جمله اینکه امر به معروف و ناهی از منکر خود باید عامل باشد.
سرمربی حلقات صالحین بخش انگوران با تاکید بر حفظ کرامت انسانی، گفت: کسی که می خواهد امر به معروف و نهی از منکر کند باید یقین داشته باشد که طرف مقابل مشغول کار حرام یا ترک واجب است.
حسینی نسب گفت: بسیج گشت محلات قبل از آغاز بکار، لازم است آموزشهای لازم را ببینند و با قانون اساسی و شرایط امر به معروف و نهی از منکر آشنا شوند.
در ابتدای این جلسه نیز حجت الاسلام امیری رئیس دادگاه عمومی بخش انگوران با بازخوانی قانون اساسی و سایر قوانین کشوری وظائف بسیج گشت محلات را تشریح کرد.

  کد مطلب: 35652  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اخبار ماهنشان
اوقات شرعی ماهنشان dana yatimkhane006 nashrkhabar nashrkhabar nashrkhabar